Aktualności

Gorlicka Jesień Jazzowa - Krzysztof "Puma" Piasecki

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na niezwykły koncert. Wramach Gorlickiej Jesieni Jazzowej wystąpi Krzysztof „Puma” Piasecki. Jazzowy wieczór będzie miał miejsce w sali teatralnej GCK w dniu6 listopada 2014 rokuo godz. 18:00.

Gwiazdą wieczoru będzie charyzmatyczny gitarzysta – Krzysztof „Puma” Piasecki z zespołem. Wyjątkowy kwartet łączący ze sobą różne bieguny muzycznych doznań. Wiedza i doświadczenie lidera połączone jest z młodzieńczą siłą i werwą muzyków tworzących band. Jazzowe frazy i swingująca pulsacja przeplata się z rockową energią, funkowym groovem i bluesową siłą przekazu.

 

 

Niezapomnianych wrażeń dostarczą Państwu:

Krzysztof Puma Piasecki – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Akompaniował światowym gwiazdom, takim jak Joe Cocker, Erick Clapton, Lenny Kravitz, OzzyOzbourne, Pink Floyd oraz twórcom polskiej sceny muzycznej – Hannie Banaszak, Ewie Bem, Urszuli Dudziak, Grażynie Łobaszewskiej, Krystynie Prońko, Maryli Rodowicz, Ryszardowi Rynkowskiemu, Zbyszkowi Wodeckiemu, grupie "Vox" i wielu innym... Współpracuje również ze sławami polskiego jazzu: Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Krzesimirem Dębskim i Leszkiem Możdżerem.

Łukasz Gorczyca –basista, kompozytor,manager. Koncertuje i nagrywa z takimi artystami jak Barry Richman, Alex Rossi, Wojciech Korda, Leon Hendrix. Uczestniczy w najważniejszych festiwali bluesowych i rockowych w Europie. Jest także autorem muzyki do przedstawień teatralnych.

Seweryn Krzysztoń – perkusista, uczestnikkrajowych i zagranicznych festiwali jazzowych (z zespołem FunkyFlow) oraz największych polskich festiwali (Woodstock, Opole, Pozytywne Wibracje).

Tomek Drachus– klawiszowiec,muzyk sesyjny, manager, kompozytor. Od prawie dziesięciu lat związany z zespołem Funky Flow, a także Oversoul i projektem Eskaubei& Funky Flow, z którymi grał na festiwalach: Pozytywne Wibracje, Jazz Rock Meeting, Krokus Jazz Festiwal, Art Fest, Fusion Festiwal.

 

Bilety wstępu – 30 zł

Rezerwacji i zakupu biletów można dokonać w Gorlickim Centrum Kultury pod nr tel.: 18 35 35 695 oraz 534 108 107.

Serdecznie zapraszamy!

 

"Czy jest na sali lekarz?" - spektakl z doborową obsadą

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. Czy jest na Sali lekarz?”, który odbędzie się 30 listopada 2014 roku o godz. 18.00 w sali teatralnej.

 

Nowa sztuka Tomasza Jemioły to szalona, pełna absurdów i zabawnych nieporozumień, komedio – farsa, będąca odzwierciedleniem tego wszystkiego, co dzieje się w tzw. „służbie zdrowia”.

Nieudolni, skorumpowani lekarze, brak lekarstw, szpitalny nieład, terminy badań sięgające nieskończoności, biurokracja i ogólny brak kompetencji. Szpital nadaje się w zasadzie do zamknięcia. Personel szpitala przez cały czas w napięciu oczekuje wizyty komornika. Kiedy ten wreszcie się zjawia… no ale w tym miejscu właśnie, musimy już zaciągnąć zasłonę tajemnicy, w nadziei, że widz przychodząc na spektakl, z ciekawości sam ją sobie odsłoni.

W komedii jest również wątek miłosny, jest rywalizacja między lekarzami, jest nieoczekiwany zwrot akcji, który wszystko wywraca do góry nogami, jest też nawet „Hamlet” w amatorskim wykonaniu szpitalnego personelu.

Całość jest przepleciona łatwo wpadającymi w ucho piosenkami oraz śmiesznymi dialogami, które sprawiają, że publiczność szybko odnajduje i konfrontuje swoje własne doświadczenia, które zdążyła zdobyć w kontaktach z naszym stojącym na głowie systemem lecznictwa.

Dwie godziny dobrej zabawy, rozrywki, miłego spędzenia czasu wolnego – to trzeba zobaczyć!

Bilet wstępu: 60 zł

Rezerwacji i zakupu biletów można dokonać w Gorlickim Centrum Kultury pod nr tel.:

18 35 35 695 oraz 500 473 732.

 

KINO ORANGE w GCK

 

Repertuar

 

ceny biletów:
 Pudlaki- 16 zł normalny,
15 zł ulgowy (szkolny studencki rodzinny seniora)
13 zł grupowy Miasto 44, Bogowie, Służby specjalne- 13 zł normalny,
12 zł ulgowy ( szkolny studencki rodzinny seniora),
10 zł grupowy 

"Wielka sława to żart"

W sobotni wieczór 18 października na scenie Gorlickiego Centrum Kultury odbył się koncert wiedeński „ Wielka sława to żart…”. Wieczór przepełniony ponadczasową muzyką wiedeńską i przedwojenną. Można było usłyszeć przepiękne arie z operetek, wspaniałe melodie  znane ze starych filmów. W składzie zespołu Jędrzej Tomczyk, Klaudyna Wąsiewicz, Martyna Tomczyk.

Podczas występu publiczność przekonała się jak doskonale artyści potrafią łączyć elegancję, pasję, profesjonalizm, charyzmę, młodość i kulturę. Efektem takiego zestawienia były utwory takie jak: „Wielka sława to żart”, „Twoim jest serce me” , „Brunetki, blondynki”, „Czardasz Contiego”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i wiele innych wspaniałych melodii.

Artyści nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, która sowicie nagradzała ich gromkimi brawami po każdym utworze.. Na zakończenie również nie zabrakło bisów i długich oklasków. Był to niezwykle intrygujący wieczór, który zapadnie na długo w pamięci.

 

„Wielka sława to żart…” – Koncert wiedeński w GCK

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na koncert, który odbędzie się w dniu 18 października 2014 roku o godz. 18.00. Niezwykły wieczór przepełniony będzie intrygującą i ponadczasową muzyką wiedeńską i przedwojenną. Usłyszą Państwo przepiękne arie z operetek, wspaniałe melodie znane ze starych filmów, a także ogniste tanga. Będą to m. in.: „Wielka Sława to żart”, „Twoim jest serce me”, „Brunetki Blondynki”, „Czardasz Contiego”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i wiele innych wspaniałych melodii...

 

Więcej…

 

„ Koronki, koroneczki…” z Ewą Szpilą w Domu Polsko- Słowackim


 

Pani Ewa Szpila spotkanie rozpoczęła od opowiedzenia legendy o powstaniu pierwszej koronki. Legenda głosi że pierwszą koronkę utkał pająk na krosnach pozostawionych przez tkaczkę. Kobieta zachwycona misternymi splotami chciała wykonać podobny wzór lecz brakowało jej pajęczej, subtelnej zręczności. Wtedy ukochany wystrugał dla niej drewniane klocki, dzięki którym nici nie plątały się… Nazwa koronka klockowa pochodzi zatem od narzędzi używanych do wykonywania

koronek. To na nich, w części zwanej szpulką, nawija się nici, by potem przeplatać je między sobą. Koronczarka z Bobowej – Ewa Szpila. Od wielu lat zajmuje się ona koronką klockową, prowadzi warsztaty w ramach projektów związanych z ginącymi zawodami, tworzy wzory, projektuje i wykonuje koronki do ubrań, biżuterię . Uczestniczyła w wielu festiwalach i spotkaniach koronkarskich prowadząc pokazy i warsztaty w Polsce, Belgii, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Finlandii, Rosji, Niemczech, Słowacji, Austrii, Szkocji. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Koronki Klockowej. Od kilku lat jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Koronek Klockowych i Igłowych OIDFA. Jako wice prezes Stowarzyszenia Twórczości Regionalnej w Bobowej współorganizuje od 15 lat Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w koronkarstwie.

 


 

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Uczestnicy zajęć świetlicowych Gorlickiego Centrum Kultury bawili się podczas Dnia Pieczonego Ziemniaka

 

Słoneczna i wyjątkowo ciepła jesienna aura pozwoliła dzieciom i młodzieży z osiedlowych świetlic Gorlickiego Centrum Kultury aktywnie spędzić sobotni dzień na świeżym powietrzu. W dniu 11 października br. 60-cioro uczestników zajęć świetlicowych wyruszyło na wyprawę do Bielanki, by poznać się wzajemnie, czynnie spędzić czas wolny oraz wypróbować swoje umiejętności podczas konkurencji sportowych, meczów piłki nożnej, konkursów i zabaw sprawnościowych.

Uczestnicy integracyjnego spotkania ponadto piekli na ognisku kiełbaski oraz chleb, a na finał odbyło się pieczenie i degustacja ziemniaków. Wspólny wyjazd okazał się urozmaiceniem dotychczasowych zajęć oraz wspaniałą propozycją, która zmotywowała młodych ludzi do wyjścia z domu i pozostawienia gier komputerowych. Czas spędzony na wolnym powietrzu, ruch i piękno jesiennego krajobrazu pozwoliło oderwać się od codzienności i nabrać sił na kolejny tydzień zajęć w szkole. Wyjątkowo słoneczna pogoda oraz atmosfera wśród uczestników spowodowała, że wspólny wyjazd okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Dzieci i młodzież już nie mogą doczekać się kolejnych międzyświetlicowych spotkań integracyjnych – zapewne będą to już zabawy typowo zimowe…

 

 

 

 

„Koronki, koroneczki…”

 

 

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury - Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča - Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na spotkanie z

 

Ewą

Szpilą

 

dnia 14 października 2014 roku (wtorek), godz. 17.00

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Wstęp bezpłatny

 

 

"Święto pieczonego ziemniaka"

Skończyło się lato, a wraz z nim uroki wakacyjnego wypoczynku. Pomimo tego, że lato jest ulubioną porą roku dzieci i młodzieży instruktorzy Gorlickiego Centrum Kultury chcą pokazać młodym ludziom piękną stronę jesieni. W najbliższą sobotę 11 X.2014 r. o godz. 10.00 na poszukiwania Babiego Lata wyruszy 60-cioro dzieci i młodzieży ze wszystkich osiedlowych świetlic GCK wraz z opiekunami. W 5-cio godzinnym programie, który realizowany będzie w Bielance przewidziano pieczenie kiełbasy, zawody sportowe, zabawy zręcznościowe, harcerskie podchody, konkursy wiedzy o jesieni, natomiast finałem spotkania będzie pieczenie ziemniaków. Ten wyjazd uczestników wszystkich świetlic to doskonały czas na integrację, na wyrobienie nawyków współpracy, odpowiedzialności, samodzielności, to przede wszystkim najlepszy sposób na wskazanie młodym ludziom alternatywy spędzania wolnego czasu dalekiego od gier komputerowych, tabletów, a także od poszukiwania tzw. „adrenaliny” w różnego typu używkach. Działalność świetlic między innymi poprzez tego typu wyjazdy ma wskazywać młodym ludziom inny sposób życia wśród ludzi, a nie od ludzi, to metoda pracy, która ma dawać młodemu człowiekowi poczucie podmiotowości, sprawczości i tego, że jest zauważany i rozumiany.

 

Gorlicka "Randka w ciemno"

We wtorkowy wieczór 30 września 2014 roku sala teatralna Gorlickiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca. Gorliczanie tłumnie przybyli zobaczyć sztukę kanadyjskiego pisarza Norma Fostera „Randka w ciemno na dwie pary”. Była to kolejna sztuka tego autora wystawiana na GCK-owskiej scenie.

Spektakl przepełniony był humorystycznymi akcentami, a także sporą dozą refleksji i przemyśleń na temat samotności oraz potrzebie uczucia i próbie znalezienia życiowego partnera przez ludzi, którzy pierwszą młodość mają już za sobą. Doborowa obsada w postaci: Ewy Kuklińskiej, Alicji Kwiatkowskiej, Krzysztofa Ibisza oraz Michała Milowicza wywołała wśród publiczności żywiołowe reakcje oraz niekontrolowane salwy śmiechu, które wieńczyły brawurowo zagrane sceny. Oklaskom i owacjom nie było końca. Spektakl dostarczył wiele pozytywnej energii i był urokliwym zwieńczeniem wtorkowego wieczoru.

Dobra wiadomością jest to, że scena Gorlickiego Centrum Kultury nie będzie „odpoczywać” zbyt długo, ponieważ już wkrótce zobaczymy na niej kolejne propozycje muzyczne i teatralne.

 

GCK poszukuje instruktora tańca!!!

Gorlickie Centrum Kultury poszukuje instruktora tańca.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 18 35 35 695.

 

Instruktor zajeć fitness poszukiwany!

 

Gorlickie Centrum Kultury poszukuje instruktora fitness.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 18 35 35 695.

 

recital wibrafonowy „Szymon Bora Vibe Man”

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na

 

recital wibrafonowy

 

„Szymon Bora Vibe Man”

 

26 września 2014 roku (piątek), godz. 19.00

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Wstęp bezpłatny

 

 

Więcej…

 

Anaxazi “Metamorfozy”

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury - Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča - Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa

 

Anaxazi

“Metamorfozy”

 

Wernisaż dnia 26 września 2014 roku (piątek), godz. 18.00

Wystawa czynna od 26 września do 22 października 2014 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

 

Więcej…

 

"Randka w ciemno"

Gwiazdorska obsada w spektaklu „Randka w ciemno”

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. „Randka w ciemno”, który odbędzie się 30 września 2014 roku o godz. 18.00 w sali teatralnej.

 

Kanadyjski autor Norm Foster, zawarł w sztuce wszystko to, co typowe w romantycznej komedii dla dorosłych. „Randka w ciemno”, to niezwykle skomponowana i opowiedziana historia, dowcipne dialogi, sensualne sceny oraz ogrom śmiechu i dobrej zabawy.

Cztery samotne osoby – dwie przyjaciółki i dwóch przyjaciół – szukają poważnego związku w swoim życiu, partnerów „na dobre i złe”. Każda z nich, robi to na swój sposób i ma inne oczekiwania. Czy im się uda znaleźć przyjazną duszę i towarzysza życia? Nieco zdesperowani decydują się na „randkę w ciemno” z ogłoszenia matrymonialnego, która doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji.

„Randka w ciemno”, to sztuka pokazująca, iż osoby w średnim wieku, którym często doskwiera samotność, też marzą o wielkiej miłości, uniesieniach i gorących uczuciach. Czują jednak na plecach paraliżujący oddech umykającego czasu. Obawiają się, że to dla nich ostatni dzwonek, ostatnia szansa. Czy im się uda?

Perypetie bohaterów w zabawny sposób ukazują wszelkie dylematy wieku średniego… Nagłe i niespodziewane zwroty akcji, czynią to przedstawienie bardzo atrakcyjnym i zarazem zaskakującym.

Jeżeli szukasz dobrej zabawy, rozrywki oraz miłego spędzenia czasu wolnego w doborowym towarzystwie, to dobrze trafiłeś. Spektakl „Randka w ciemno” jest dla Ciebie.

 

Obsada: Olga Borys, Ewa Kuklińska, Krzysztof Ibisz oraz Piotr Szwedes.


Bilet wstępu:

- sala 60 zł

- balkon 45zł

Rezerwacji i zakupu biletów można dokonać w Gorlickim Centrum Kultury pod nr tel.: 18 35 35 695 oraz 534 108 107.

 

XXXIII Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w XXXIII Jesiennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza.

 

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych i kulturalnych z powiatu gorlickiego, którzy rywalizować będą w następujących kategoriach wiekowych: I – 6lat, II – 7-9 lat, III – 10-12 lat, IV – 13-15 lat, V – 16 – 19 lat.

 

Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, pobudzanie aktywności twórczej.

 

Konkurs Recytatorski odbędzie się w dniach 17 – 21 listopada 2014 roku w Gorlickim Centrum Kultury.

 

Karty zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Gorlickie Centrum Kultury, ul. Michalusa 4, 38-320 Gorlice lub złożyć w sekretariacie GCK do dnia 5 listopada 2014 roku (karty dostarczone po wyznaczonym terminie nie będą uwzględniane).

Maksymalna liczba uczestników z danej placówki w poszczególnych kategoriach wiekowych nie może przekroczyć 3 osób.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania.

 
Więcej artykułów…
Szukaj
© 2010 Gorlickie Centrum Kultury
Design by Ufiartist