Aktualności

BOHEMIAN BETYARS – WĘGRZY ZAGRAJĄ W GCK

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert węgierskiego zespołu BOHEMIAN BETYARS, który odbędzie się w dniu 16 września 2014 roku o godz. 18.00 w sali teatralnej GCK.

Bohemian Betyars to folkowo-rockowa grupa z Węgier, która w swej muzycznej podróży po Europie zawita także do Gorlickiego Centrum Kultury. Zespół prezentuje własną, energetyczną wersję węgierskiej muzyki etnicznej, zagranej w mistrzowskim stylu.  Całości dopełnia wspaniale oddany duch artystycznej bohemy. Pomimo tego, że jest to rozpoznawalna na rynku muzycznym marka ciągle zachowują świeżość i radość z muzykowania i spotkań z publicznością.

Zespół niejednokrotnie porównywany jest do słynnego Gogol Bordello – wypracował jednak swój własny, niepowtarzalny klimat i styl. Bohemiansi potrafią rozgrzać do czerwoności miłośników zarówno rockowego, punkowego jak i folkowego grania. Jeżeli jesteś amatorem dobrej, bezpretensjonalnej muzyki nie może Cię tam zabraknąć.

 

 

Cena biletów: 10 zł. Dzieci i młodzież do 16 roku życia – bezpłatnie.

Wśród gości, którzy zakupili bilety podczas koncertu zostanie rozlosowana nagroda w postaci tabletu.

Na facebookowej stronie GCK odbywa się konkurs, w którym można wygrać najnowszą płytę Boghemians Betyars zatytułowaną „Stone Soup”. Zapraszamy do odwiedzania profilu i odpowiedzi na pytania konkursowe.

 

 

 

"Randka w ciemno"

Gwiazdorska obsada w spektaklu „Randka w ciemno”

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. „Randka w ciemno”, który odbędzie się 30 września 2014 roku o godz. 18.00 w sali teatralnej.

 

Kanadyjski autor Norm Foster, zawarł w sztuce wszystko to, co typowe w romantycznej komedii dla dorosłych. „Randka w ciemno”, to niezwykle skomponowana i opowiedziana historia, dowcipne dialogi, sensualne sceny oraz ogrom śmiechu i dobrej zabawy.

Cztery samotne osoby – dwie przyjaciółki i dwóch przyjaciół – szukają poważnego związku w swoim życiu, partnerów „na dobre i złe”. Każda z nich, robi to na swój sposób i ma inne oczekiwania. Czy im się uda znaleźć przyjazną duszę i towarzysza życia? Nieco zdesperowani decydują się na „randkę w ciemno” z ogłoszenia matrymonialnego, która doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji.

„Randka w ciemno”, to sztuka pokazująca, iż osoby w średnim wieku, którym często doskwiera samotność, też marzą o wielkiej miłości, uniesieniach i gorących uczuciach. Czują jednak na plecach paraliżujący oddech umykającego czasu. Obawiają się, że to dla nich ostatni dzwonek, ostatnia szansa. Czy im się uda?

Perypetie bohaterów w zabawny sposób ukazują wszelkie dylematy wieku średniego… Nagłe i niespodziewane zwroty akcji, czynią to przedstawienie bardzo atrakcyjnym i zarazem zaskakującym.

Jeżeli szukasz dobrej zabawy, rozrywki oraz miłego spędzenia czasu wolnego w doborowym towarzystwie, to dobrze trafiłeś. Spektakl „Randka w ciemno” jest dla Ciebie.

 

Obsada: Olga Borys, Ewa Kuklińska, Krzysztof Ibisz oraz Piotr Szwedes.


Bilet wstępu:

- sala 60 zł

- balkon 45zł

Rezerwacji i zakupu biletów można dokonać w Gorlickim Centrum Kultury pod nr tel.: 18 35 35 695 oraz 534 108 107.

 

Warsztaty dla dzieci w Szymbarku

6 września 2014r. dzieci ze świetlic Gorlickiego Centrum Kultury wzięły udział w nietypowej lekcji historii, która odbyła się w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Lekcja ta miała formę warsztatów ceramicznych. Dzieci poznały  techniki lepienia z gliny i jej szkliwienia. Każdy z uczestników musiał się dużo natrudzić, aby stworzyć swoje własne dzieło - naczynia, garnki, koszyki a także wymyślić własne wzory płytek ceramicznych, które potem samodzielnie wykonywali. Kolejną atrakcją było zwiedzanie zamku i skansenu, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć dawne narzędzia i maszyny rolnicze, wygląd chat pogórzańskich i ich wyposażenie. Zwiedzający dowiedzieli się również jak wyglądały stroje ludowe Pogórzan, broń z I i II wojny światowej a także powozy i sanie. Na zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział w starych grach i zabawach podwórkowych. Atmosfera była bardzo sympatyczna, a dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły ze swoimi rękodziełami do domu.

 

 

„Piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”

 

W niedziele 31 sierpnia  mieszkańcy Gorlic oraz pobliskich miejscowości licznie przybyli na Jarmark Pogórzański, by wesprzeć działania Stowarzyszenia „Sprawne Smoki” i wspólnie pożegnać lato 2014.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na najmłodszych czekało m.in. malowanie twarzy, wioska indiańska, dmuchańce, trampolina, gry i zabawy sportowe. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się „Baśń o złocistym ptaku” w wykonaniu „Teatru Każdej Sztuki”, prezentacja pojazdów straży pożarnej i policji.

Występy wokalistek z Gorlickiego Centrum Kultury oraz tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, również wzbudziły wiele zainteresowania wśród przybyłych. Młodzież zaprezentowała talenty muzyczne i taneczne.

Na osoby dorosłe także czekało wiele atrakcji m.in. koncerty zespołów „LarzReller Band” z Ukrainy, „BleBle” z Nowego Sącza oraz energetyzujący i pełen emocji koncert romskiej pieśniarki Teresy Mirgi z zespołem „Kałe Bała”.

Podczas imprezy odbyły się zawody strongmenów, którzy musieli zmierzyć się z oponami ważącymi 120 kg, dźwiganiem ciężarów w tzw. „spacerze farmera” oraz przeciąganiem dwutonowego busa. Rywalizacja była bardzo zaciekła – ponadto strongmani z Akademii Sportu w Gorlicach „rzucili rękawicę” strongmanom ćwiczącym w innych gorlickich i okolicznych siłowniach. Wyzwanie zostało przyjęte i w przyszłym roku zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja.

Odbył się również finał Plebiscytu „Smakosz” organizowanego przez „Gazetę Krakowską”. W szranki stanęły lokale gastronomiczne naszego powiatu, które prezentowały swoje talenty kulinarne. Nagrodzeni zostali: „Piwnica na Starówce” w Gorlicach, Karczma Góralska „Dziurnówka” oraz restauracja „Arkadia” w Wysowej-Zdroju

W trakcie imprezy przeprowadzona została również zbiórka środków na rzecz Gorlickiego Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”. Wszystkim darczyńcom należą się gorące podziękowania za okazane serca.Wśród uczestników Akcji Charytatywnej rozlosowano cenne nagrody, które ufundowali gorliccy sponsorzy.

Piknik charytatywny na Jarmarku Pogórzańskim dostarczył wiele atrakcji i wrażeń, które pozwoliły niezwykle ciekawie spędzić niedzielne popołudnie, pomóc Stowarzyszeniu oraz w miłej atmosferze zakończyć wakacje 2014.

Organizatorami byli: Urząd Miejski w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Jarmark Pogórzański, Stowarzyszenie „Sprawne Smoki” oraz OSiR w Gorlicach.

 

Pracownia Plastyczna GCK

 

Nabór do amatorskich zespołów artystycznych

 

Kurs Tanca

 

Fitness

 

WYNIKI II TURNIEJU SZACHOWEGO W RAMACH „AKCJA LATO 2014”

W środę 27.08.2014 odbył się II turniej szachowy z cyklu „Akcja Lato 2014”. Miejscem rozgrywek była świetlica OSiR w Gorlicach. Głównymi organizatorami turnieju byli Gorlickie Centrum Kultury oraz MKRPA w Gorlicach. Do rywalizacji stanęło 20 juniorów i juniorek. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Klasyfikacji końcowej dokonano w 3-ch kategoriach, a jej czołówka prezentowała się następująco:

Dziewczęta:

 1. Kamila Lewandowska
 2. Zuzanna Cisowska
 3. Kamila Kędzior
 4. Weronika Tomasik

Chłopcy do lat 18:

 1. Paweł Świder
 2. Michał Majewski
 3. Kacper Haluch
 4. Leonard Marciniak

Chłopcy do lat 10:

 1. Kacper Padoł
 2. Adrian Kisielewski
 3. Bartosz Sowa
 4. Krzysztof Kędzior

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy. Dzięki wsparciu Gorlickiego Centrum Kultury i MKRPA w Gorlicach najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali upominki. Turniej sędziował instruktor GCK Piotr Kretowicz.

 

 

 

 

 

 

Śladem Gorlickich Pomników

Na zakończenie „Gorlickiego Lata 2014” wychowankowie Świetlicy GCK „Fux” przy ul. Michalusa 4 wzięli udział w ciekawej lekcji historii. Zainspirowani cyklem artykułów pn: ”Obok Gorlickich Pomników”, który ukazał się na przełomie stycznia i kwietnia 2014 r. na stronach portalu Halo Gorlice postanowili poznać pomniki znajdujące się w naszym mieście. W związku z tym 29 sierpnia br. wyruszyli na zwiedzanie miasta, które rozpoczęli od pomnika Tysiąclecia. Kolejnymi punktami wycieczki były pomniki: statku „Gorlice”, „Tereski Kosibianki”, likwidacji getta, Dersława Karwacjana oraz ławeczka Łukasiewicza, Dom Pamięci im. Wilhelma Macha i pomnik smutne twarze. Przy każdym z pomników przedstawiona została jego historia. Grupa zwiedziła również wystawę malarstwa, rzeźby i fotografii „Powstanie naród” Bogdana Gorczycy w Pawilonie Historii Miasta.

Wyprawa „Śladem Gorlickich Pomników” wszystkim bardzo się podobała. W znacznym stopniu wzbogaciła wiedzę o Gorlicach wśród dzieci i młodzieży, była cenną lekcją historii miasta i kraju.

Na zakończenie wycieczki po mieście wszyscy ochoczo skorzystali z kąpieli na Krytej Pływalni „Fala” w Gorlicach.


 

II TURNIEJ SZACHOWY Z CYKLU AKCJA LATO 2014

 

 

Gorlickie Centrum Kultury, Gorlicki Klub Szachowy „Kornuty”, OSiR oraz MKRPA w Gorlicach serdecznie zapraszają na II Turniej Szachowy z cyklu Akcja Lato 2014, który odbędzie się w środę 27 sierpnia br. w Świetlicy Hali Sportowej OSiR w Gorlicach.

Rozpoczęcie o godz. 9.00.

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju w godz. 8.10 – 8.55. Serdecznie zapraszamy! Organizatorzy nie pobierają opłat od uczestników turnieju! Wstęp wolny!

 

Regulamin

 

Piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”

Piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”

 

Gorlickie Centrum Kultury, Urząd Miasta Gorlice, OSiR oraz Jarmark Pogórzański serdecznie zapraszają na piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”, który odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia br. na terenie Jarmarku Pogórzańskiego w Gorlicach. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

Jako gwiazda wieczoru wystąpi niezwykle utalentowana romska pieśniarka Teresa Mirga z zespołem „Kałe Bała”.

W programie ponadto:

-       prezentacje artystyczne młodzieżowych grup działających w Gorlickim Centrum Kultury oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach,

-       koncerty zespołów „Larz Reller Band” z Ukrainy i „Ble Ble” z Nowego Sącza;

-       zawody gorlickich Strongmanów;

-       wioska indiańska;

-       dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe dla dzieci;

-       prezentacja pojazdów straży pożarnej, policji i maszyn budowlanych,

-       wręczenie nagrody głównej w Plebiscycie „Gazety Krakowskiej” na Najlepszą Restaurację Powiatu Gorlickiego.

Wśród uczestników pikniku rozlosowane będą cenne nagrody ufundowane przez gorlickich sponsorów. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w dobrej zabawie i pomocy Stowarzyszeniu „Sprawne Smoki”! Do zobaczenia w najbliższą niedzielę! WSTĘP WOLNY!

 


 

"Pogórzanie" w Szymbarku

W minioną niedzielę Kapela oraz solistki Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie”  gościli w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im.prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Towarzyszyli oni uczestnikom imprezy plenerowej pn. „Kipi kasza, kipi groch…”, muzyką i śpiewem uprzyjemniając degustację pysznych potraw regionalnych.

 

 

Wakacyjne Kino Letnie - „Iluzja”

 

Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach serdecznie zapraszają na WAKACYJNE KINO LETNIE.

Projekcja odbędzie się 22 sierpnia br. /piątek/ o godz. 21.00 na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego. Pokazany zostanie thriller pt. „Iluzja” (2013 r., produkcja: Francja, USA).Czwórka utalentowanych, obdarzonych wyjątkowymi umiejętnościami iluzjonistów zadziwia międzynarodową publiczność serią odważnych i oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się… w trakcie ich przedstawień. Bohaterowie ściągają tym samym na siebie uwagę agentów FBI oraz Interpolu, a także zainteresowanie słynnego demaskatora wszelakich sztuczek magicznych. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że Czterej Jeźdźcy, bowiem tak zwie się grupa, realizują przy okazji swoje ukryte cele, wyprzedzając wszystkich, łącznie z publicznością, co najmniej o kilka kroków. Pozostaje nurtujące pytanie: czy iluzjonistom pomaga ktoś z zewnątrz, czy może ich sztuczki nie są sztuczkami, lecz… prawdziwą magią? [opis dystrybutora]Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego - wstęp bezpłatny!W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego.Zwiastun filmu „Iluzja”


Więcej…

 

„GORLICKIE LATO 2014 W GCK”

 

 

Gorlickie Centrum Kultury w ramach akcji „Gorlickie Lato 2014” w miesiącu lipcu zorganizowało wiele interesujących imprez i rozrywek kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Instruktorzy GCK bardzo starannie zaplanowali każdy dzień. Uczestnicy akcji mieli zapewnioną możliwość twórczego wykorzystania czasu wolnego.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Zorganizowane zostały rozgrywki w badmintona, tenisa stołowego, piłkarzyki, cymbergaja i piłkę nożną. Odbywały się także zajęcia na krytej pływalni „Fala”, wspólne wypieki ciast i przygotowywanie sałatek owocowych. Akcje miały miejsce w Gorlickim Centrum Kultury, w świetlicach osiedlowych GCK oraz obiektach sportowych na terenie miasta. Niezwykle cenne było to, że dzieci i młodzież spędzały dużo czasu w ruchu na świeżym powietrzu.

Ważnym punktem w działaniach GCK było zorganizowanie wędrówek do Parku Miejskiego w Gorlicach, Gliniku oraz zwiedzanie najpiękniejszych zakątków miasta. W ramach Gorlickiego Lata 2014 odbywały się również wycieczki turystyczno-krajoznawcze m.in do: Skansenu Przemysłu Naftowego w Gorlicach, Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w  Trzcinicy, Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu oraz Krynicy, gdzie dzieci podróżowały kolejką linową.

„Mali Gorliczanie” brali również udział w wyjazdach do kina  3D i 6D w Nowym Sączu. Niektórzy z nich po raz pierwszy skorzystali z tej możliwości dzięki akcji „Gorlickie Lato 2014”. Wydarzeniem rodzinnym i gorlicką tradycją stały się „uczty kinomana” w ramach „Wakacyjnego Kina Letniego” organizowane przez Dom Polsko – Słowacki na dziedzińcu ratusza. Młodzież i dorośli mogli oglądać seanse filmowe pt. „Arbitraż” oraz „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Publiczność doceniła zarówno propozycje filmowe, jak również tę formę spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy do świetlic Gorlickiego Centrum Kultury na pozostałe imprezy zaplanowane w miesiącu sierpniu. Akcja Gorlickie Lato 2014 zakończy się rodzinnym piknikiem zatytułowanym Zakończenie Lata 2014, podczas którego przeprowadzona zostanie akcja charytatywna na rzecz „Sprawnych Smoków”. Towarzyszyć jej będą gry, zabawy, koncerty oraz teatrzyk dla najmłodszych. Impreza będzie miła miejsce na terenie Jarmarku Pogórzańskiego w dniu 31 sierpnia br. od godziny 15.00. Serdecznie zapraszamy!

 

Wakacyjne Kino Letnie

WAKACYJNE KINO LETNIE zagościło na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego już po raz trzeci. Plenerowe projekcje filmowe to propozycja spędzenia wolnych wieczorów dla wszystkich mieszkańców Gorlic i okolic. Wybrana lokalizacja dodatkowo podkreśla niepowtarzalny klimat przedsięwzięcia. Jest to miejsce, gdzie można wybrać się z rodziną, znajomymi czy z sympatią. Wszystko po to, by spędzić wieczór pod gwiazdami. To inicjatywa, która w ubiegłym roku cieszyła się sporym zainteresowaniem, dlatego Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki postanowił kontynuować to wydarzenie i już dziś zaprasza na następną projekcję, która odbędzie się 22 sierpnia br. o godz. 21.00.

 

 
Więcej artykułów…
Szukaj
© 2010 Gorlickie Centrum Kultury
Design by Ufiartist