Aktualności

Ambient Festival - Podsumowanie

Za nami XVI edycja Międzyarodowych Prezentacji Multimedialnych "Ambient Festival" w Gorlicach. Na scenie mieliśmy okazję wysłuchać i oglądnąć, bo większości koncertów towarzyszyły wizualizacje, występy DARIUSZ MAKARUKA, RADOSŁAWA KAMIŃSKIEGO - występującego pod szyldem "Ab Intra", duetu "KAPITAL" /Rafał Iwański , Kuba Ziołek/ oraz MACIEJA HANUSKA jako "MUZYKA SFER". Z zagranicy, na zaproszenie Gorlickiego Centrum Kultury przyjechali: Z Wielkiej Brytanii, ANDREW LAGOWSKI - muzyk, producent, mający na swoim koncie 25 wydanych na całym świeci płyt. Z Holandii MICHEL BANABILA - muzyk, kompozytor i producent. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu Voiz Noiz w 2000 roku, który został bardzo pochlebnie oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, dokumentów i sztuk teatralnych, oraz z Paryża,
RICHARD PINHAS - lider legendarnej grupy "HELDON", klasyk muzyki elektronicznej w najlepszym wydaniu, profesor paryskiej Sorbony.
Zgodnie z opinią słuchaczy, którzy licznie przybyli do Gorlic z całej Polski, a nawet z zagranicy "Ambient Festival" ciągle trzyma wysoki poziom i już, z ciekawością kto zagra czekają na przyszły rok.

Festiwalowym koncertom jak zwykle towarzyszyły: giełda płyt /także vinylowych/, mini wystawa malarstwa Tadeusza Łuczejki oraz pokaz high endowych kabli połączeniowych do sprzętu grającego.

 

 

 

 

Fragmenty Koncertów możecie zobaczyć Tutaj

 

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

 

Ambient Festival

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza w dniach: 18 - 19 lipca na 16 ty "Ambient Festival" - Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne.
"Ambient Festival" jest doroczną imprezą multimedialną promującą nowoczesne, niekomercyjne odmiany muzyki elektronicznej i elektroakustycznej z całego świata.
Na poprzednich edycjach festiwalu wystąpiła czołówka światowej muzyki elektronicznej :
Geir Jenssen "BIOSPHERE", CHRISTIAN FENNESZ, ROBIN GUTHRIE z "Cocteau Twins", Robin Storey "RAPOON", MICHEL BANABILA, "HIGHER INTELLIGENCE AGENCY", BANCO de GAIA", HARALD GROSSKOPF, MANUEL GOETSCHING, "NEURONIUM" i inni.

Poza koncertami, podczas festiwalu proponujemy wystawy plastyczne, wystawy sprzętu elektronicznego i giełdy płytowe.

 

 

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie


Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu

 

Wakacyjne Kino Letnie

 

 

 

Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach serdecznie zapraszają na WAKACYJNE KINO LETNIE.

Projekcja odbędzie się 4 lipca br. /piątek/ o godz. 21.00 na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego. Pokazany zostanie thriller pt. „Arbitraż” – film z 2012 r., produkcja: USA.

 

Robert Miller jest czarującym i wyrafinowanym miliarderem. Należy do elity nowojorskiej finansjery, ma wspaniałą i lojalną żonę Ellen, piękną i inteligentną córkę Brooke, która w przyszłości ma zająć jego miejsce. Korzysta ze swojego bogactwa by żyć według własnych zasad. Jednak kim naprawdę jest R. Miller? Zupełnie niespodziewanie, Miller znajduje się w centrum tragicznych wydarzeń, które mogą zrujnować jego dotychczasowe życie. Podejmuje ryzykowną grę, gdzie każdy fałszywy ruch niesie za sobą poważne konsekwencje. [opis dystrybutora]

 

Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego - wstęp bezpłatny!


 

 

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego.

 

 

Więcej…

 

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

 

 

Dni Gorlic 2014

 

PROGRAM

 

weakacyjne centrum plastyczne

 

 

Weekend Naftowy 2014

 

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

W dniach od 20 – 29 czerwca 2014 roku w naszym mieście przebywać będzie grupa młodzieży z Ukrainy uczestnicząca w programie Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży - „Tak wiele nas łączy.” Program ten został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury i składa się z trzech podstawowych elementów, które łącząc się w jedną spójną całość pozwolą zrealizować zadania zawarte w projekcie, oraz zapewnić uczestnikom wymiany z Ukrainy ciekawy i zróżnicowany wypoczynek w Polsce. We wszystkich elementach programu w równym stopniu uczestniczyć będzie młodzież z Polski i Ukrainy. Młodzież uczestniczyć będzie w warsztatach tanecznych, które obejmować będą naukę tańców narodowych i regionalnych. Podsumowaniem warsztatów będzie wspólny występ młodzieży z Gorlic i Kałusza na gorlickim rynku w ramach obchodów „Dni Gorlic” w dniu 28 czerwca br., bezpośrednio przed koncertem galowym Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Mniejszości Narodowych i Etnicznych  „Świat pod Kyczerą”.

W ramach warsztatów „historia-kultura-język” goście poznawać będą historię Gorlic i Ziemi Gorlickiej a także kulturę naszego regionu. Młodzież z obu krajów poznawać będzie język sąsiadów spędzając razem czas w trakcie zajęć moderowanych przez tłumacza języka ukraińskiego a także poprzez naukę pieśni ludowych i wierszy w obu językach.

Poza warsztatami młodzież będzie miała możliwość w różnorodny sposób spędzać czas wolny. Pod opieką opiekunów i tłumacza będą korzystać z krytej pływalni w Gorlicach, Parku Wodnego w Wysowej Zdroju a także zwiedzać Ziemię Gorlicką i Małopolskę.

Nadrzędnym celem wymiany młodzieży z Gorlic i Kałusza jest integracja młodzieży, budowanie przyjaźni  pomiędzy młodymi Polakami i Ukraińcami opartej na wzajemnym poznawaniu kultury, historii i teraźniejszości obu narodów.


 

Teatry GCK

 

DZIEŃ DZIECKA Z GCK

1 czerwca br., Gorlickie Centrum Kultury zaprosiło dzieci na obchody Ich święta. O godzinie 16.00 sala teatralna GCK wypełniona była niemalże do ostatniego miejsca przez dzieci i ich rodziców. Najmłodsi widzowie żywo reagowali na występy artystyczne zespołów działających przy GCK – teatrzyków dziecięcych i zespołów tanecznych. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa teatralna „Orzeszek” z premierą bajki „Brzydkie kaczątko”. Następnie w barwnych, kolorowych strojach poleczkę zatańczył zespół „Bez nazwy”. Druga grupa teatralna „Trzpioty” zagrała bajkę „Śpiąca królewna”. Z tym przedstawieniem zespół zakwalifikował się do finału wojewódzkiego Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu. Spośród ponad 150 grup teatralnych z całego województwa małopolskiego, to duże  wyróżnienie otrzymała grupa teatralna „Trzpioty” z GCK. Część artystyczną zakończył zespół taneczny „Fasolki”. Gromkie brawa świadczyły o tym, że występy bardzo się widowni podobały. Na zakończenie imprezy dzieci zostały poproszone o przejście do sali tańca, gdzie przeprowadzono gry, zabawy, konkursy. Najmłodsi bardzo aktywnie i z wielką radością włączyli się do wszystkich zabaw jak również ich rodzice. Każde dziecko zostało obdarowane słodkimi nagrodami.

Zdjęcia zamieszczone na naszej stronie dzięki uprzejmości Portalu Gorlice24.pl

 

Święto Dzieci

 

DZIEŃ DZIECKA W GCK

 

GRUPA ŚPIEWACZA RZT „POGÓRZANIE” NAGRODZONA W PODEGRODZIU

 

 

 

15 maja br. Grupa Śpiewacza Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” w składzie: Maria Cetnarowski, Halina Czeluśniak, Maria Malisz, Agnieszka Mosoń-Malisz, Teresa Kluska, Katarzyna Zastęopa, działająca przy Gorlickim Centrum Kultury wzięła udział w XXXII Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych – DRUZBACKA.

DRUZBACKA jest przeglądem dorobku ludowego muzykowania, śpiewu (solowego                 i zespołowego), popisu drużbów weselnych z regionów: Lachów, Zagórzan, Pogórzan, Górali Łącko-Kamienickich, Rytersko-Piwniczańskich, Babiogórskich, Kliszczaków i Łemków.    Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. W tegorocznej edycji przeglądu Komisja w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka - etnomuzykolog (przewodnicząca), Benedykt Kafel – etnograf, MCK SOKÓŁ, Jadwiga Adamczyk – muzyk, MCK SOKÓŁ, Artur Czesak – językoznawca, Uniwersytet Jagielloński, Aleksander Smaga - muzyk, MCK SOKÓŁ obejrzała i wysłuchała 137 prezentacji konkursowych w tym 22 grup śpiewaczych.

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 18 maja 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu. Wśród nagrodzonych w kat. grup śpiewaczych znalazła się Grupa RZT „Pogórzanie”, która zajęła III miejsce

 

 

 

„JA TEŻ MAM TALENT” Wyniki

10 maja 2014 r., w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbył się czwarty już finał konkursu „Ja też mam talent”. W konkursie wzięło udział 20 uczestników: instrumentalistów, wokalistów i tancerzy. Komisja w składzie: Witold Kochan – Burmistrz Miasta Gorlice, Ywetta Walecka – Redaktor Regionalnej Telewizji Gorlickiej, Henryk Rąpała – Dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia w Gorlicach, Dariusz Kaliński – Kompozytor muzyki filmowej, współautor ścieżki dźwiękowej do znanych seriali „Dom nad rozlewiskiem”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Komponuje również muzykę do reklam także zagranicznych. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji postanowiła przyznać następujące nagrody:

Miejsce I - Grzegorz Pabis

Miejsce II - Zespół taneczny „Be Free”

Miejsce III - Wioletta Smajdor

Nagroda specjalna – nagranie demo dla Karoliny Skwiry (akompaniament Konrad Gryboś i Wiktor Rodko)

Nagroda publiczności – Grzegorz Pabis

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zwycięzcy I, II i III miejsca nagrody rzeczowe i pieniężne.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

 

„JA TEŻ MAM TALENT”

 

LISTA FINALISTÓW IV EDYCJI KONKURSU „JA TEŻ MAM TALENT”

Gorlickie Centrum Kultury ogłasza listę finalistów IV edycji konkursu "Ja też mam talent" (eliminacje przeprowadzono 26.04.2014 r.). Finał konkursu odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w sali teatralnej GCK. Prosimy wszystkich finalistów o dostarczenie dobrej jakości podkładów muzycznych do dnia 6 maja 2014 r. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

LISTA FINALISTÓW

 
Więcej artykułów…
Szukaj
© 2010 Gorlickie Centrum Kultury
Design by Ufiartist