Aktualności

Akcja Lato z GCK

 

Harmonogram akcji Lato sierpień

 

Wakacyjne Kino Letnie - "Człowiek na krawędzi"

 

 

Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach serdecznie zapraszają na WAKACYJNE KINO LETNIE.

Projekcja odbędzie się 8 sierpnia br. /piątek/ o godz. 21.00 na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego. Pokazany zostanie thriller pt "Człowiek na krawędzi" (2011 r., produkcja: USA).

Jest wczesny poranek w samym sercu Nowego Jorku. W położonym na 21 piętrze oknie luksusowego hotelu pojawia się mężczyzna. Wszystko wskazuje na to, że zamierza popełnić samobójstwo. Gdy na miejscu zjawia się policja, mężczyzna oświadcza, że będzie rozmawiał tylko z wybraną negocjatorką. Tymczasem w położonym po sąsiedzku budynku Nowojorskiej Giełdy Diamentów niezauważona przez nikogo dwójka włamywaczy zmierza po bezcenny diament.
Kim jest mężczyzna szykujący się do skoku? Czy łączy go coś z włamywaczami? Dlaczego kilku wysoko postawionych policjantów wpada w panikę po odkryciu tożsamości samobójcy?
Wkrótce okaże się, że wszyscy łącznie ze zgromadzonymi na ulicy gapiami są częścią misternego planu. A kto pociąga za sznurki? [opis dystrybutora]Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego - wstęp bezpłatny!W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego.

Zwiastun filmu "Człowiek na krawędzi"
Więcej…

 

Ambient Festival - Podsumowanie

Za nami XVI edycja Międzyarodowych Prezentacji Multimedialnych "Ambient Festival" w Gorlicach. Na scenie mieliśmy okazję wysłuchać i oglądnąć, bo większości koncertów towarzyszyły wizualizacje, występy DARIUSZ MAKARUKA, RADOSŁAWA KAMIŃSKIEGO - występującego pod szyldem "Ab Intra", duetu "KAPITAL" /Rafał Iwański , Kuba Ziołek/ oraz MACIEJA HANUSKA jako "MUZYKA SFER". Z zagranicy, na zaproszenie Gorlickiego Centrum Kultury przyjechali: Z Wielkiej Brytanii, ANDREW LAGOWSKI - muzyk, producent, mający na swoim koncie 25 wydanych na całym świeci płyt. Z Holandii MICHEL BANABILA - muzyk, kompozytor i producent. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu Voiz Noiz w 2000 roku, który został bardzo pochlebnie oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, dokumentów i sztuk teatralnych, oraz z Paryża,
RICHARD PINHAS - lider legendarnej grupy "HELDON", klasyk muzyki elektronicznej w najlepszym wydaniu, profesor paryskiej Sorbony.
Zgodnie z opinią słuchaczy, którzy licznie przybyli do Gorlic z całej Polski, a nawet z zagranicy "Ambient Festival" ciągle trzyma wysoki poziom i już, z ciekawością kto zagra czekają na przyszły rok.

Festiwalowym koncertom jak zwykle towarzyszyły: giełda płyt /także vinylowych/, mini wystawa malarstwa Tadeusza Łuczejki oraz pokaz high endowych kabli połączeniowych do sprzętu grającego.

 

 

 

 

Fragmenty Koncertów możecie zobaczyć Tutaj

 

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

 

Ambient Festival

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza w dniach: 18 - 19 lipca na 16 ty "Ambient Festival" - Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne.
"Ambient Festival" jest doroczną imprezą multimedialną promującą nowoczesne, niekomercyjne odmiany muzyki elektronicznej i elektroakustycznej z całego świata.
Na poprzednich edycjach festiwalu wystąpiła czołówka światowej muzyki elektronicznej :
Geir Jenssen "BIOSPHERE", CHRISTIAN FENNESZ, ROBIN GUTHRIE z "Cocteau Twins", Robin Storey "RAPOON", MICHEL BANABILA, "HIGHER INTELLIGENCE AGENCY", BANCO de GAIA", HARALD GROSSKOPF, MANUEL GOETSCHING, "NEURONIUM" i inni.

Poza koncertami, podczas festiwalu proponujemy wystawy plastyczne, wystawy sprzętu elektronicznego i giełdy płytowe.

 

 

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie


Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu

 

Wakacyjne Kino Letnie

 

 

 

Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach serdecznie zapraszają na WAKACYJNE KINO LETNIE.

Projekcja odbędzie się 4 lipca br. /piątek/ o godz. 21.00 na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego. Pokazany zostanie thriller pt. „Arbitraż” – film z 2012 r., produkcja: USA.

 

Robert Miller jest czarującym i wyrafinowanym miliarderem. Należy do elity nowojorskiej finansjery, ma wspaniałą i lojalną żonę Ellen, piękną i inteligentną córkę Brooke, która w przyszłości ma zająć jego miejsce. Korzysta ze swojego bogactwa by żyć według własnych zasad. Jednak kim naprawdę jest R. Miller? Zupełnie niespodziewanie, Miller znajduje się w centrum tragicznych wydarzeń, które mogą zrujnować jego dotychczasowe życie. Podejmuje ryzykowną grę, gdzie każdy fałszywy ruch niesie za sobą poważne konsekwencje. [opis dystrybutora]

 

Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego - wstęp bezpłatny!


 

 

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego.

 

 

Więcej…

 

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

 

 

Dni Gorlic 2014

 

PROGRAM

 

weakacyjne centrum plastyczne

 

 

Weekend Naftowy 2014

 

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

W dniach od 20 – 29 czerwca 2014 roku w naszym mieście przebywać będzie grupa młodzieży z Ukrainy uczestnicząca w programie Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży - „Tak wiele nas łączy.” Program ten został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury i składa się z trzech podstawowych elementów, które łącząc się w jedną spójną całość pozwolą zrealizować zadania zawarte w projekcie, oraz zapewnić uczestnikom wymiany z Ukrainy ciekawy i zróżnicowany wypoczynek w Polsce. We wszystkich elementach programu w równym stopniu uczestniczyć będzie młodzież z Polski i Ukrainy. Młodzież uczestniczyć będzie w warsztatach tanecznych, które obejmować będą naukę tańców narodowych i regionalnych. Podsumowaniem warsztatów będzie wspólny występ młodzieży z Gorlic i Kałusza na gorlickim rynku w ramach obchodów „Dni Gorlic” w dniu 28 czerwca br., bezpośrednio przed koncertem galowym Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Mniejszości Narodowych i Etnicznych  „Świat pod Kyczerą”.

W ramach warsztatów „historia-kultura-język” goście poznawać będą historię Gorlic i Ziemi Gorlickiej a także kulturę naszego regionu. Młodzież z obu krajów poznawać będzie język sąsiadów spędzając razem czas w trakcie zajęć moderowanych przez tłumacza języka ukraińskiego a także poprzez naukę pieśni ludowych i wierszy w obu językach.

Poza warsztatami młodzież będzie miała możliwość w różnorodny sposób spędzać czas wolny. Pod opieką opiekunów i tłumacza będą korzystać z krytej pływalni w Gorlicach, Parku Wodnego w Wysowej Zdroju a także zwiedzać Ziemię Gorlicką i Małopolskę.

Nadrzędnym celem wymiany młodzieży z Gorlic i Kałusza jest integracja młodzieży, budowanie przyjaźni  pomiędzy młodymi Polakami i Ukraińcami opartej na wzajemnym poznawaniu kultury, historii i teraźniejszości obu narodów.


 

Teatry GCK

 

DZIEŃ DZIECKA Z GCK

1 czerwca br., Gorlickie Centrum Kultury zaprosiło dzieci na obchody Ich święta. O godzinie 16.00 sala teatralna GCK wypełniona była niemalże do ostatniego miejsca przez dzieci i ich rodziców. Najmłodsi widzowie żywo reagowali na występy artystyczne zespołów działających przy GCK – teatrzyków dziecięcych i zespołów tanecznych. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa teatralna „Orzeszek” z premierą bajki „Brzydkie kaczątko”. Następnie w barwnych, kolorowych strojach poleczkę zatańczył zespół „Bez nazwy”. Druga grupa teatralna „Trzpioty” zagrała bajkę „Śpiąca królewna”. Z tym przedstawieniem zespół zakwalifikował się do finału wojewódzkiego Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu. Spośród ponad 150 grup teatralnych z całego województwa małopolskiego, to duże  wyróżnienie otrzymała grupa teatralna „Trzpioty” z GCK. Część artystyczną zakończył zespół taneczny „Fasolki”. Gromkie brawa świadczyły o tym, że występy bardzo się widowni podobały. Na zakończenie imprezy dzieci zostały poproszone o przejście do sali tańca, gdzie przeprowadzono gry, zabawy, konkursy. Najmłodsi bardzo aktywnie i z wielką radością włączyli się do wszystkich zabaw jak również ich rodzice. Każde dziecko zostało obdarowane słodkimi nagrodami.

Zdjęcia zamieszczone na naszej stronie dzięki uprzejmości Portalu Gorlice24.pl

 

Święto Dzieci

 

DZIEŃ DZIECKA W GCK

 

GRUPA ŚPIEWACZA RZT „POGÓRZANIE” NAGRODZONA W PODEGRODZIU

 

 

 

15 maja br. Grupa Śpiewacza Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” w składzie: Maria Cetnarowski, Halina Czeluśniak, Maria Malisz, Agnieszka Mosoń-Malisz, Teresa Kluska, Katarzyna Zastęopa, działająca przy Gorlickim Centrum Kultury wzięła udział w XXXII Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych – DRUZBACKA.

DRUZBACKA jest przeglądem dorobku ludowego muzykowania, śpiewu (solowego                 i zespołowego), popisu drużbów weselnych z regionów: Lachów, Zagórzan, Pogórzan, Górali Łącko-Kamienickich, Rytersko-Piwniczańskich, Babiogórskich, Kliszczaków i Łemków.    Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. W tegorocznej edycji przeglądu Komisja w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka - etnomuzykolog (przewodnicząca), Benedykt Kafel – etnograf, MCK SOKÓŁ, Jadwiga Adamczyk – muzyk, MCK SOKÓŁ, Artur Czesak – językoznawca, Uniwersytet Jagielloński, Aleksander Smaga - muzyk, MCK SOKÓŁ obejrzała i wysłuchała 137 prezentacji konkursowych w tym 22 grup śpiewaczych.

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 18 maja 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu. Wśród nagrodzonych w kat. grup śpiewaczych znalazła się Grupa RZT „Pogórzanie”, która zajęła III miejsce

 

 

 

„JA TEŻ MAM TALENT” Wyniki

10 maja 2014 r., w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbył się czwarty już finał konkursu „Ja też mam talent”. W konkursie wzięło udział 20 uczestników: instrumentalistów, wokalistów i tancerzy. Komisja w składzie: Witold Kochan – Burmistrz Miasta Gorlice, Ywetta Walecka – Redaktor Regionalnej Telewizji Gorlickiej, Henryk Rąpała – Dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia w Gorlicach, Dariusz Kaliński – Kompozytor muzyki filmowej, współautor ścieżki dźwiękowej do znanych seriali „Dom nad rozlewiskiem”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Komponuje również muzykę do reklam także zagranicznych. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji postanowiła przyznać następujące nagrody:

Miejsce I - Grzegorz Pabis

Miejsce II - Zespół taneczny „Be Free”

Miejsce III - Wioletta Smajdor

Nagroda specjalna – nagranie demo dla Karoliny Skwiry (akompaniament Konrad Gryboś i Wiktor Rodko)

Nagroda publiczności – Grzegorz Pabis

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zwycięzcy I, II i III miejsca nagrody rzeczowe i pieniężne.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

 
Więcej artykułów…
Szukaj
© 2010 Gorlickie Centrum Kultury
Design by Ufiartist