Aktualności

II TURNIEJ SZACHOWY Z CYKLU AKCJA LATO 2014

 

 

Gorlickie Centrum Kultury, Gorlicki Klub Szachowy „Kornuty”, OSiR oraz MKRPA w Gorlicach serdecznie zapraszają na II Turniej Szachowy z cyklu Akcja Lato 2014, który odbędzie się w środę 27 sierpnia br. w Świetlicy Hali Sportowej OSiR w Gorlicach.

Rozpoczęcie o godz. 9.00.

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju w godz. 8.10 – 8.55. Serdecznie zapraszamy! Organizatorzy nie pobierają opłat od uczestników turnieju! Wstęp wolny!

 

Regulamin

 

Piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”

Piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”

 

Gorlickie Centrum Kultury, Urząd Miasta Gorlice, OSiR oraz Jarmark Pogórzański serdecznie zapraszają na piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”, który odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia br. na terenie Jarmarku Pogórzańskiego w Gorlicach. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

Jako gwiazda wieczoru wystąpi niezwykle utalentowana romska pieśniarka Teresa Mirga z zespołem „Kałe Bała”.

W programie ponadto:

-       prezentacje artystyczne młodzieżowych grup działających w Gorlickim Centrum Kultury oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach,

-       koncerty zespołów „Larz Reller Band” z Ukrainy i „Ble Ble” z Nowego Sącza;

-       zawody gorlickich Strongmanów;

-       wioska indiańska;

-       dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe dla dzieci;

-       prezentacja pojazdów straży pożarnej, policji i maszyn budowlanych,

-       wręczenie nagrody głównej w Plebiscycie „Gazety Krakowskiej” na Najlepszą Restaurację Powiatu Gorlickiego.

Wśród uczestników pikniku rozlosowane będą cenne nagrody ufundowane przez gorlickich sponsorów. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w dobrej zabawie i pomocy Stowarzyszeniu „Sprawne Smoki”! Do zobaczenia w najbliższą niedzielę! WSTĘP WOLNY!

 


 

"Pogórzanie" w Szymbarku

W minioną niedzielę Kapela oraz solistki Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie”  gościli w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im.prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Towarzyszyli oni uczestnikom imprezy plenerowej pn. „Kipi kasza, kipi groch…”, muzyką i śpiewem uprzyjemniając degustację pysznych potraw regionalnych.

 

 

Wakacyjne Kino Letnie - „Iluzja”

 

Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach serdecznie zapraszają na WAKACYJNE KINO LETNIE.

Projekcja odbędzie się 22 sierpnia br. /piątek/ o godz. 21.00 na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego. Pokazany zostanie thriller pt. „Iluzja” (2013 r., produkcja: Francja, USA).Czwórka utalentowanych, obdarzonych wyjątkowymi umiejętnościami iluzjonistów zadziwia międzynarodową publiczność serią odważnych i oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się… w trakcie ich przedstawień. Bohaterowie ściągają tym samym na siebie uwagę agentów FBI oraz Interpolu, a także zainteresowanie słynnego demaskatora wszelakich sztuczek magicznych. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że Czterej Jeźdźcy, bowiem tak zwie się grupa, realizują przy okazji swoje ukryte cele, wyprzedzając wszystkich, łącznie z publicznością, co najmniej o kilka kroków. Pozostaje nurtujące pytanie: czy iluzjonistom pomaga ktoś z zewnątrz, czy może ich sztuczki nie są sztuczkami, lecz… prawdziwą magią? [opis dystrybutora]Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego - wstęp bezpłatny!W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego.Zwiastun filmu „Iluzja”


Więcej…

 

„GORLICKIE LATO 2014 W GCK”

 

 

Gorlickie Centrum Kultury w ramach akcji „Gorlickie Lato 2014” w miesiącu lipcu zorganizowało wiele interesujących imprez i rozrywek kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Instruktorzy GCK bardzo starannie zaplanowali każdy dzień. Uczestnicy akcji mieli zapewnioną możliwość twórczego wykorzystania czasu wolnego.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Zorganizowane zostały rozgrywki w badmintona, tenisa stołowego, piłkarzyki, cymbergaja i piłkę nożną. Odbywały się także zajęcia na krytej pływalni „Fala”, wspólne wypieki ciast i przygotowywanie sałatek owocowych. Akcje miały miejsce w Gorlickim Centrum Kultury, w świetlicach osiedlowych GCK oraz obiektach sportowych na terenie miasta. Niezwykle cenne było to, że dzieci i młodzież spędzały dużo czasu w ruchu na świeżym powietrzu.

Ważnym punktem w działaniach GCK było zorganizowanie wędrówek do Parku Miejskiego w Gorlicach, Gliniku oraz zwiedzanie najpiękniejszych zakątków miasta. W ramach Gorlickiego Lata 2014 odbywały się również wycieczki turystyczno-krajoznawcze m.in do: Skansenu Przemysłu Naftowego w Gorlicach, Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w  Trzcinicy, Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu oraz Krynicy, gdzie dzieci podróżowały kolejką linową.

„Mali Gorliczanie” brali również udział w wyjazdach do kina  3D i 6D w Nowym Sączu. Niektórzy z nich po raz pierwszy skorzystali z tej możliwości dzięki akcji „Gorlickie Lato 2014”. Wydarzeniem rodzinnym i gorlicką tradycją stały się „uczty kinomana” w ramach „Wakacyjnego Kina Letniego” organizowane przez Dom Polsko – Słowacki na dziedzińcu ratusza. Młodzież i dorośli mogli oglądać seanse filmowe pt. „Arbitraż” oraz „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Publiczność doceniła zarówno propozycje filmowe, jak również tę formę spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy do świetlic Gorlickiego Centrum Kultury na pozostałe imprezy zaplanowane w miesiącu sierpniu. Akcja Gorlickie Lato 2014 zakończy się rodzinnym piknikiem zatytułowanym Zakończenie Lata 2014, podczas którego przeprowadzona zostanie akcja charytatywna na rzecz „Sprawnych Smoków”. Towarzyszyć jej będą gry, zabawy, koncerty oraz teatrzyk dla najmłodszych. Impreza będzie miła miejsce na terenie Jarmarku Pogórzańskiego w dniu 31 sierpnia br. od godziny 15.00. Serdecznie zapraszamy!

 

Wakacyjne Kino Letnie

WAKACYJNE KINO LETNIE zagościło na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego już po raz trzeci. Plenerowe projekcje filmowe to propozycja spędzenia wolnych wieczorów dla wszystkich mieszkańców Gorlic i okolic. Wybrana lokalizacja dodatkowo podkreśla niepowtarzalny klimat przedsięwzięcia. Jest to miejsce, gdzie można wybrać się z rodziną, znajomymi czy z sympatią. Wszystko po to, by spędzić wieczór pod gwiazdami. To inicjatywa, która w ubiegłym roku cieszyła się sporym zainteresowaniem, dlatego Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki postanowił kontynuować to wydarzenie i już dziś zaprasza na następną projekcję, która odbędzie się 22 sierpnia br. o godz. 21.00.

 

 

Akcja Lato z GCK

 

Harmonogram akcji Lato sierpień

 

Wakacyjne Kino Letnie - "Człowiek na krawędzi"

 

 

Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach serdecznie zapraszają na WAKACYJNE KINO LETNIE.

Projekcja odbędzie się 8 sierpnia br. /piątek/ o godz. 21.00 na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego. Pokazany zostanie thriller pt "Człowiek na krawędzi" (2011 r., produkcja: USA).

Jest wczesny poranek w samym sercu Nowego Jorku. W położonym na 21 piętrze oknie luksusowego hotelu pojawia się mężczyzna. Wszystko wskazuje na to, że zamierza popełnić samobójstwo. Gdy na miejscu zjawia się policja, mężczyzna oświadcza, że będzie rozmawiał tylko z wybraną negocjatorką. Tymczasem w położonym po sąsiedzku budynku Nowojorskiej Giełdy Diamentów niezauważona przez nikogo dwójka włamywaczy zmierza po bezcenny diament.
Kim jest mężczyzna szykujący się do skoku? Czy łączy go coś z włamywaczami? Dlaczego kilku wysoko postawionych policjantów wpada w panikę po odkryciu tożsamości samobójcy?
Wkrótce okaże się, że wszyscy łącznie ze zgromadzonymi na ulicy gapiami są częścią misternego planu. A kto pociąga za sznurki? [opis dystrybutora]Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego - wstęp bezpłatny!W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego.

Zwiastun filmu "Człowiek na krawędzi"
Więcej…

 

Ambient Festival - Podsumowanie

Za nami XVI edycja Międzyarodowych Prezentacji Multimedialnych "Ambient Festival" w Gorlicach. Na scenie mieliśmy okazję wysłuchać i oglądnąć, bo większości koncertów towarzyszyły wizualizacje, występy DARIUSZ MAKARUKA, RADOSŁAWA KAMIŃSKIEGO - występującego pod szyldem "Ab Intra", duetu "KAPITAL" /Rafał Iwański , Kuba Ziołek/ oraz MACIEJA HANUSKA jako "MUZYKA SFER". Z zagranicy, na zaproszenie Gorlickiego Centrum Kultury przyjechali: Z Wielkiej Brytanii, ANDREW LAGOWSKI - muzyk, producent, mający na swoim koncie 25 wydanych na całym świeci płyt. Z Holandii MICHEL BANABILA - muzyk, kompozytor i producent. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu Voiz Noiz w 2000 roku, który został bardzo pochlebnie oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, dokumentów i sztuk teatralnych, oraz z Paryża,
RICHARD PINHAS - lider legendarnej grupy "HELDON", klasyk muzyki elektronicznej w najlepszym wydaniu, profesor paryskiej Sorbony.
Zgodnie z opinią słuchaczy, którzy licznie przybyli do Gorlic z całej Polski, a nawet z zagranicy "Ambient Festival" ciągle trzyma wysoki poziom i już, z ciekawością kto zagra czekają na przyszły rok.

Festiwalowym koncertom jak zwykle towarzyszyły: giełda płyt /także vinylowych/, mini wystawa malarstwa Tadeusza Łuczejki oraz pokaz high endowych kabli połączeniowych do sprzętu grającego.

 

 

 

 

Fragmenty Koncertów możecie zobaczyć Tutaj

 

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

 

Ambient Festival

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza w dniach: 18 - 19 lipca na 16 ty "Ambient Festival" - Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne.
"Ambient Festival" jest doroczną imprezą multimedialną promującą nowoczesne, niekomercyjne odmiany muzyki elektronicznej i elektroakustycznej z całego świata.
Na poprzednich edycjach festiwalu wystąpiła czołówka światowej muzyki elektronicznej :
Geir Jenssen "BIOSPHERE", CHRISTIAN FENNESZ, ROBIN GUTHRIE z "Cocteau Twins", Robin Storey "RAPOON", MICHEL BANABILA, "HIGHER INTELLIGENCE AGENCY", BANCO de GAIA", HARALD GROSSKOPF, MANUEL GOETSCHING, "NEURONIUM" i inni.

Poza koncertami, podczas festiwalu proponujemy wystawy plastyczne, wystawy sprzętu elektronicznego i giełdy płytowe.

 

 

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie


Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu

 

Wakacyjne Kino Letnie

 

 

 

Gorlickie Centrum Kultury - Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach serdecznie zapraszają na WAKACYJNE KINO LETNIE.

Projekcja odbędzie się 4 lipca br. /piątek/ o godz. 21.00 na dziedzińcu ratusza przed wejściem do Domu Polsko-Słowackiego. Pokazany zostanie thriller pt. „Arbitraż” – film z 2012 r., produkcja: USA.

 

Robert Miller jest czarującym i wyrafinowanym miliarderem. Należy do elity nowojorskiej finansjery, ma wspaniałą i lojalną żonę Ellen, piękną i inteligentną córkę Brooke, która w przyszłości ma zająć jego miejsce. Korzysta ze swojego bogactwa by żyć według własnych zasad. Jednak kim naprawdę jest R. Miller? Zupełnie niespodziewanie, Miller znajduje się w centrum tragicznych wydarzeń, które mogą zrujnować jego dotychczasowe życie. Podejmuje ryzykowną grę, gdzie każdy fałszywy ruch niesie za sobą poważne konsekwencje. [opis dystrybutora]

 

Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego - wstęp bezpłatny!


 

 

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego.

 

 

Więcej…

 

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

 

 

Dni Gorlic 2014

 

PROGRAM

 

weakacyjne centrum plastyczne

 

 

Weekend Naftowy 2014

 

Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

 

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

W dniach od 20 – 29 czerwca 2014 roku w naszym mieście przebywać będzie grupa młodzieży z Ukrainy uczestnicząca w programie Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży - „Tak wiele nas łączy.” Program ten został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury i składa się z trzech podstawowych elementów, które łącząc się w jedną spójną całość pozwolą zrealizować zadania zawarte w projekcie, oraz zapewnić uczestnikom wymiany z Ukrainy ciekawy i zróżnicowany wypoczynek w Polsce. We wszystkich elementach programu w równym stopniu uczestniczyć będzie młodzież z Polski i Ukrainy. Młodzież uczestniczyć będzie w warsztatach tanecznych, które obejmować będą naukę tańców narodowych i regionalnych. Podsumowaniem warsztatów będzie wspólny występ młodzieży z Gorlic i Kałusza na gorlickim rynku w ramach obchodów „Dni Gorlic” w dniu 28 czerwca br., bezpośrednio przed koncertem galowym Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Mniejszości Narodowych i Etnicznych  „Świat pod Kyczerą”.

W ramach warsztatów „historia-kultura-język” goście poznawać będą historię Gorlic i Ziemi Gorlickiej a także kulturę naszego regionu. Młodzież z obu krajów poznawać będzie język sąsiadów spędzając razem czas w trakcie zajęć moderowanych przez tłumacza języka ukraińskiego a także poprzez naukę pieśni ludowych i wierszy w obu językach.

Poza warsztatami młodzież będzie miała możliwość w różnorodny sposób spędzać czas wolny. Pod opieką opiekunów i tłumacza będą korzystać z krytej pływalni w Gorlicach, Parku Wodnego w Wysowej Zdroju a także zwiedzać Ziemię Gorlicką i Małopolskę.

Nadrzędnym celem wymiany młodzieży z Gorlic i Kałusza jest integracja młodzieży, budowanie przyjaźni  pomiędzy młodymi Polakami i Ukraińcami opartej na wzajemnym poznawaniu kultury, historii i teraźniejszości obu narodów.


 
Więcej artykułów…
Szukaj
© 2010 Gorlickie Centrum Kultury
Design by Ufiartist