Aktualności

KABARET POD WYRWIGROSZEM

Szanowni Państwo

KABARET POD WYRWIGROSZEM

wraz

z AGENCJĄ ARTYSTYCZNĄ  JOANNA

serdecznie zaprasza Państwa na swój program.

Występ odbędzie się 17 X 2013 r. o godz.: 20.00

w Gorlickim Centrum Kultury przy ul. Michalusa 4

w GORLICACH

Kabaret Pod Wyrwigroszem to kwintesencja wielu gatunków teatralno-muzycznych. Prezentuje, więc szalone tempo, niezliczoną ilość przebieranek, komedię omyłek. Niezwykle zabawne teksty przybrane są w styl farsowy, który stoi na pograniczu teatru i kabaretu. Wizytówką kabaretu są z pewnością parodie, a także zabawne skecze, komentujące aktualną rzeczywistość społeczną. W programie "Kurde Pologne" znajduje się także wiele typowo kabaretowych piosenek. Warto obejrzeć, a potem stwierdzić, że ten kabaret jest ciągle w bardzo wysokiej formie!”

Czas trwania programu to około 100 minut.

Cena biletu wynosi 50 zł

 


 

Operetki Czar


Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na koncert "Operetki Czar" w wykonaniu solistów Operetki Śląskiej w dniu 18.10.13 r. o godz.19.00,

cena biletu 20 zł. Rezerwacja tel.18 35 35 695

Zapraszamy
 

KINO ORANGE

 

 

Repertuar:

2013-10-25


2013-10-26

 

premiera 25 października

 

10-lecie Cechu Koronki Klockowej z Prešova

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury - Adam Nowak

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča - Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę koronki klockowej

 

10-lecie Cechu Koronki Klockowej z Prešova

 

Wernisaż dnia 4 października 2013 roku (piątek), godz. 18.00

Wystawa czynna od 4 października do 6 listopada 2013 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

 

Cech Koronki Klockowej (Soľnobanský čipkársky cech) został założony w roku 2002 w Prešovie na Słowacji. Nawiązuje do tradycji tworzenia koronki klockowej przez żony górników pracujących przy wydobyciu soli w miejscowości Soľná Baňa (obecnie część dzielnicy Solivar). Jego celem jest rozwój sztuki koronkarskiej oraz prezentacja i promocja koronkarstwa w kraju i za granicą. Cech tworzy 20 członków: Mária Balšayová, Margita Ďurašková, Barbora Beťková, Jana Cichá, Jana Frajkorová, Mária Ištóková, Ľudmila Kubincová, Marta Gromošová, Anna Kukoľová, Veronika Dolanská, Eva Liberová, Patrícia Maňáková, Martina Konkoľová, Mária Puchovská, Magdaléna Sabolová, Lucia Salokyová, Zdena Zahuráková, Anika Závacká, Ľubica Tatranská i Barbora Šimková.

 

 

ZAJĘCIA WOKALNE

 

 

Nabór do amatorskich zespołów artystycznych

 

 

Nabór - Zajęcia Plastyczne

 

 

„GORLICKIE LATO”

„GORLICKIE LATO” (wcześniej AKCJA LATO) organizowane jest w Gorlickim Centrum Kultury od 1983 roku i nadal cieszy się wśród dzieci i młodzieży niesłabnącym powodzeniem. Tak było również i w tym roku. Instruktorzy GCK wraz z sześcioma świetlicami prowadzonymi przez instruktorów tej placówki zaplanowali i przeprowadzili wiele ciekawych zajęć i imprez. Odbywały się zajęcia muzyczne, taneczne, teatralne, plastyczne, wycieczki do ciekawych miejsc, piesze rajdy, spacery, ogniska, grille, wyjścia na krytą pływalnię „Fala” w Gorlicach i wyjazdy na basen do Wapiennego i do kina 3D w Nowym Sączu, rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu.

Średnia dzienna frekwencja w świetlicach wynosiła od 15 – 30 osób, a przy imprezach zorganizowanych (wycieczki, rozgrywki sportowe, ogniska, grille) liczba ta zwiększała się do 50 osób.

Zainteresowaniem cieszyło się Wakacyjne Kino Letnie – seanse filmowe na dziedzińcu Domu Polsko-Słowackiego. W samym tylko sierpniu seanse obejrzało ok. 400 osób.

Na zakończenie wakacji 29 sierpnia br. w GCK przeprowadzono konkurs pn.„Muzyczne barwy lata”, gdzie najmłodsi mieszkańcy Gorlic mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne na prawdziwej zawodowej scenie, co było dla nich dużym przeżyciem . Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i słodycze.

Natomiast dla młodzieży o godz. 16.00 na scenie GCK zaprezentowały się młodzieżowe zespoły muzyczne działające przy placówce: „Garage Rock” i „Neveh”.

31 sierpnia br. o godz. 19.00 w sali teatralnej GCK odbył się koncert jazzowy Leszka Żądło.

Od września br. Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do amatorskich zespołów artystycznych i kół zainteresowań działających przy placówce (szczegóły na oddzielnych afiszach), oraz do świetlic osiedlowych prowadzonych przez instruktorów tej placówki przy ul. Michalusa 4, Wyszyńskiego 35, Pod Lodownią 12, Tuwima 6, Krasińskiego 1, Dukielskiej 73.

 

Barbara Sterzel “Gorlickie Twarze - spotkałam Ich...”

 

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury - Adam Nowak

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča - Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę fotografii

 

Barbara Sterzel

“Gorlickie Twarze - spotkałam Ich...”

 

Wernisaż dnia 3 września 2013 roku (wtorek), godz. 17.00

Wystawa czynna od 3 do 28 września 2013 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

 

 

Barbara Sterzel - ur. 1975 r., Gorliczanka.

“Kocham swoje miasto oraz ludzi w nim mieszkających. Fotografuję ich z ogromnym zaangażowaniem. Każdą wolną chwilę poświęcam swojej pasji. Doświadczenie zdobywam przez kontakt z ludźmi fotografując ich w różnych momentach życia. Staram się oddać towarzyszące im emocje. Swoją wystawą pragnę pokazać oblicza Gorliczan, którzy szczególnie pozytywnie zapisali się w mojej pamięci”.


 

Kino Letnie

 

 

Leszek Żądło European Art Ensamble,

 

 


Gorlickie Centrum Kultury
31.08.2013, godz. 19.00
Cena biletu : 30 zł.

Więcej…

 

HC PUNK KONCERT

 

 

 

Gorlickie Centrum Kultury i Gorlicka Scena HC punk 97'

zapraszają na wyjątkowy i bardzo energetyczny koncert trzech kapel HC:

"This Routine is Hell"

"Go Deep"

"Nofa"


GCK dnia 04.09.2013r. 19:00

cena biletu 10 zł

serdecznie zapraszamy

 

MUZYCZNE BARWY LATA

 

 

 

29 sierpnia 2013 r. o godz. 14.00  Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat na konkurs piosenki o tematyce letniej. Prosimy o przyniesienie na konkurs płyty CD z nagranym podkładem muzycznym do którego wykonywana będzie piosenka. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

W tym samym dniu na pożegnanie wakacji o godz. 16.00 w sali teatralnej GCK odbędzie się koncert zespołów muzycznych GCK: „Garage Rock” i „Neveh”. Wstęp wolny

 

Półmetek wakacji w Gorlickim Centrum Kultury

 

W lipcu w ramach „Gorlickiego Lata 2013” w Gorlickim Centrum Kultury i w świetlicach prowadzonych przez instruktorów tej placówki odbyło się wiele ciekawych imprez i zajęć z których skorzystało bardzo dużo dzieci i młodzieży. W GCK odbyły się zajęcia taneczne (taniec towarzyski, dubstep, oraz taniec ludowy). Cieszyły się one dużym powodzeniem. Z zainteresowaniem spotkały się zajęcia muzyczne „Rozśpiewane wakacje”, „Wakacje z keyboardem”. Pod nazwą „Ty możesz być aktorem”, „W świecie bajki”  przeprowadzone zostały zajęcia teatralne. Odbyły się również takie zajęcia jak „Akademia zapomnianych gier i zabaw”, „Fabryka rozmaitości – kulturalne i sportowe gry, zabawy i konkursy”. Przeprowadzone zostały konkursy: „Tropem legend” – na znajomość legend gorlickich i plastyczny „Skarby UNESCO Ziemi Gorlickiej”. Nagrody w tych konkursach ufundował Wydział Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Ponadto odbył się konkurs plastyczny „Ulubieni bohaterowie moich bajek”, konkurs na układanie puzzli „Wielki świat małych elementów”. Dużo radości dzieciom sprawiło wspólne tworzenie mandali.  „Kolorowy świat”, „Kredą malowane”  to kolejne konkursy plastyczne malowania kolorową kredą na płytach chodnikowych. Zajęcia plastyczne cieszyły się powodzeniem wśród najmłodszych wychowanków świetlic. „Ruch to zdrowie” pod takim hasłem przebiegały gry, zabawy, konkursy zorganizowane na placu rekreacyjnym w Bielance, zakończone wspólnym ogniskiem.

5 i 19 lipca  br. na dziedzińcu Domu Polsko-Słowackiego odbyło się „Wakacyjne Kino Letnie” – filmy „Dwa dni w Nowym Jorku”  i „Kochankowie z Księżyca” obejrzało ok.240 osób.

Największym powodzeniem cieszyły się wyjścia na krytą pływalnię „Fala”. Dzięki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Gorlicach bardzo dużo dzieci ze świetlic mogło parę razy skorzystać z wodnych kąpieli. Zainteresowaniem cieszyły się również wyjazdy na basen do Wapiennego i wyjścia na basen otwarty w Gorlicach..

W lipcu odbyła się także międzyświetlicowa wyprawa do Folusza pod nazwą „Piesze wycieczki” oraz „Letnie wędrówki” – międzyświetlicowy rajd do rezerwatu Kornuty oraz rajd Folusz – Bartne i Wysowa – Blechnarka. Pod nazwą „Poznajemy zabytki ziemi gorlickiej” zorganizowane zostały  wycieczki do zabytkowych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Binarowej, Sękowej i Owczarach. Dzieci zwiedziły także wystawę staroci pod hasłem „Pokaż co masz na strychu”  realizowaną przez ZSP w Binarowej w ramach projektu „Pożyteczne wakacje 2013”. „Szlakiem historii” – to wycieczka śladami działań wojennych w Gorlicach. Wszystkie wycieczki spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Odbyły się także wyjazdy do kina 3 D w Nowym Sączu. Świetlice wspólnie zorganizowały wiele przedsięwzięć, w celu zintegrowania się dzieci pochodzących z różnych osiedli miasta Gorlice (międzyświetlicowe rozgrywki w tenisa stołowego , piesze rajdy, wyjazdy na basen do Wapiennego i do kina w Nowym Sączu). Liczny udział dzieci  w zajęciach i uśmiech na  ich twarzach świadczyły o tym, że zajęcia się podobały.

GCK wraz ze świetlicami serdecznie zaprasza na zajęcia i imprezy organizowane w sierpniu w ramach „Gorlickiego Lata  2013”

 

XV Jubileuszowe Międzynarodowe Prezentacje Muzyczne "AMBIENT"

 

 

 

 

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncerty w ramach

XV Jubileuszowych Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych "AMBIENT"

organizowanych w dniach 12 i 13 lipca br.

To jedna z najlepszych imprez muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Europie.

Na przestrzeni 15 lat na scenie Gorlickiego Centrum Kultury prezentowali się muzycy

z Belgii, Ukrainy, Słowacji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Japonii, Niemiec, Czech oraz z Polski.

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

 

12.07.2013r.

godz: 18.00 DIGITALSIMPLYWORLD - Pl
godz: 19.30 1605 munro - DE
godz: 21.00 NEURONIUM - SP

13.07.2013r.

godz: 17.30 AQUAVOICE - PL
godz: 19.00 RAPOON
godz: 20.30 MANUEL GÖTTSCHING - DE

Bilety na jeden dzień festivalu 30 zł. Karnet na dwa dni 50 zł. Rezerwacje tel. +48 18 3535695

 

 

BOGATY W IMPREZY CZERWIEC W GORLICKIM CENTRUM KULTURY

W ostatnim miesiącu roku szkolnego w GCK odbyło się wiele imprez i występów amatorskich zespołów artystycznych działających przy placówce.

- 1 i 2 czerwca br. zespół „Pogórzanie Bis” uczestniczył w Festiwalu Folklorystycznym Toplanskiej Doliny w Giraltovcach (Słowacja)

- 2 czerwca Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” brał udział w VII Regionalnym Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego GACOK w Gaci k. Przeworska

- 5 czerwca br. zespoły taneczne „Wesołe Nutki” i „Kolorowe Nutki” wystąpiły na pikniku z okazji Dnia Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku

-8 czerwca br. zespoły taneczne „Wesołe Nutki”, „Kolorowe Nutki”, „Nutki”, „Pierwszaki”, „Fen”, „Rytm”, „Axel”, „Piąteczki”, „Swing” wystąpiły na pikniku rodzinnym organizowanym przez Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach

-9 czerwca br. zespoły taneczne „Kolorowe Nutki” i „Swing” oraz grupa teatralna „Ergo” swoimi występami uświetniły piknik rodzinny organizowany przez Szkołę Podstawową w Osobnicy

- 9 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka w sali teatralnej GCK odbyły się występy grup teatralnych i tanecznych z GCK – bajkę „Czerwony Kapturek” zaprezentowała grupa teatralna „Teatro Baj”, bajkę „Jak książę przystojniak został ekologiem” Młodzieżowa Grupa Teatralna „Proscenium”, bajkę „Królewna Śnieżka” Młodzieżowa Grupa Teatralna „Wiolonczela” a tańce zaprezentował dziecięcy zespół taneczny „Fasolki”

- 10 czerwca br. grupy teatralne „Pierwszaki” z bajką pt:”Zajączek” oraz „Raczki Nieboraczki” z bajką pt:”Jodełka” wystąpiły dla dzieci z MZS nr 4 oraz dla przedszkolaków „Wesołe Skrzaty” z Sokoła

-13 czerwca br. zespół taneczny „Rytm” wystąpił w MZS nr 5 dla laureatów konkursów przedmiotowych

-13 czerwca br. grupa teatralna „Pierwszaki” z bajką pt: „Zajączek” wystąpiła na Dniu Rodziny” w MZS nr 4

- 17 czerwca br. dziecięcy zespół taneczny Fasolki” swoim występem uświetnił Dzień Rodziny organizowany przez MZS nr 3 w Gorlicach

-18 czerwca br. dziecięcy zespół taneczny „Fasolki” swoim występem uświetnił podsumowanie projektu „ Po wiedzę i umiejętności bez barier”

-20 czerwca br. grupa „Teatralne Kapturki” z bajką „Przygody Czerwonego Kapturka” wystąpiła dla dzieci z MZS nr 4 w Gorlicach

- 22 czerwca br. grupa teatralna „Ergo” ze spektaklem „Fire Show” wystąpiła na pikniku w Wapiennem

- 23 czerwca br. „Teatralnie i tanecznie powitano wakacje w GCK”. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne „Uśmiech” i „Fasolki” oraz grupy teatralne: „Teatro Baj” z bajką „Czerwony Kapturek” i „Kantyczki” z bajką „Baśń o Kapciuszku”

- 24 czerwca br. dla przedszkolaków „Wesołe Skrzaty” z Sokoła wystąpiły grupy teatralne z GCK: „Raczki Nieboraczki” z bajką pt:”Jodełka” i „Wyprawa Jacusia i psa Kruczka” , grupa „Teatralne Kapturki” z bajką „Przygody Czerwonego Kapturka”

- 26 czerwca br. w sali teatralnej GCK odbyły się występy grup teatralnych i tanecznych dla dzieci z MZS nr 3 w Gorlicach. Grupa „Teatro Baj” zaprezentowała bajkę pt:”Czerwony Kapturek”, grupa „Wiolonczela” bajkę „Królewna Śnieżka”, grupa „Kantyczki” bajkę „Baśń o Kapciuszku”. Dodatkową atrakcją był występ zespołu tanecznego „Fasolki’

- 27 czerwca br. na zakończenie roku szkolnego klas III w MZS nr 5 zaprezentowały się zespoły taneczne „Wesołe Nutki” i „Kolorowe Nutki”

- 30 czerwca br. Kapela RZT „Pogórzanie” wzięła udział w VI Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” w Chorzelowie.

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na zajęcia i imprezy organizowane w ramach „Akcji Lato 2013” (szczegóły na oddzielnych afiszach)

 

 

 
Więcej artykułów…
Szukaj
© 2010 Gorlickie Centrum Kultury
Design by Ufiartist