Aktualności

MUZYCZNE BARWY LATA

 

 

 

29 sierpnia 2013 r. o godz. 14.00  Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat na konkurs piosenki o tematyce letniej. Prosimy o przyniesienie na konkurs płyty CD z nagranym podkładem muzycznym do którego wykonywana będzie piosenka. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

W tym samym dniu na pożegnanie wakacji o godz. 16.00 w sali teatralnej GCK odbędzie się koncert zespołów muzycznych GCK: „Garage Rock” i „Neveh”. Wstęp wolny

 

Półmetek wakacji w Gorlickim Centrum Kultury

 

W lipcu w ramach „Gorlickiego Lata 2013” w Gorlickim Centrum Kultury i w świetlicach prowadzonych przez instruktorów tej placówki odbyło się wiele ciekawych imprez i zajęć z których skorzystało bardzo dużo dzieci i młodzieży. W GCK odbyły się zajęcia taneczne (taniec towarzyski, dubstep, oraz taniec ludowy). Cieszyły się one dużym powodzeniem. Z zainteresowaniem spotkały się zajęcia muzyczne „Rozśpiewane wakacje”, „Wakacje z keyboardem”. Pod nazwą „Ty możesz być aktorem”, „W świecie bajki”  przeprowadzone zostały zajęcia teatralne. Odbyły się również takie zajęcia jak „Akademia zapomnianych gier i zabaw”, „Fabryka rozmaitości – kulturalne i sportowe gry, zabawy i konkursy”. Przeprowadzone zostały konkursy: „Tropem legend” – na znajomość legend gorlickich i plastyczny „Skarby UNESCO Ziemi Gorlickiej”. Nagrody w tych konkursach ufundował Wydział Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Ponadto odbył się konkurs plastyczny „Ulubieni bohaterowie moich bajek”, konkurs na układanie puzzli „Wielki świat małych elementów”. Dużo radości dzieciom sprawiło wspólne tworzenie mandali.  „Kolorowy świat”, „Kredą malowane”  to kolejne konkursy plastyczne malowania kolorową kredą na płytach chodnikowych. Zajęcia plastyczne cieszyły się powodzeniem wśród najmłodszych wychowanków świetlic. „Ruch to zdrowie” pod takim hasłem przebiegały gry, zabawy, konkursy zorganizowane na placu rekreacyjnym w Bielance, zakończone wspólnym ogniskiem.

5 i 19 lipca  br. na dziedzińcu Domu Polsko-Słowackiego odbyło się „Wakacyjne Kino Letnie” – filmy „Dwa dni w Nowym Jorku”  i „Kochankowie z Księżyca” obejrzało ok.240 osób.

Największym powodzeniem cieszyły się wyjścia na krytą pływalnię „Fala”. Dzięki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Gorlicach bardzo dużo dzieci ze świetlic mogło parę razy skorzystać z wodnych kąpieli. Zainteresowaniem cieszyły się również wyjazdy na basen do Wapiennego i wyjścia na basen otwarty w Gorlicach..

W lipcu odbyła się także międzyświetlicowa wyprawa do Folusza pod nazwą „Piesze wycieczki” oraz „Letnie wędrówki” – międzyświetlicowy rajd do rezerwatu Kornuty oraz rajd Folusz – Bartne i Wysowa – Blechnarka. Pod nazwą „Poznajemy zabytki ziemi gorlickiej” zorganizowane zostały  wycieczki do zabytkowych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Binarowej, Sękowej i Owczarach. Dzieci zwiedziły także wystawę staroci pod hasłem „Pokaż co masz na strychu”  realizowaną przez ZSP w Binarowej w ramach projektu „Pożyteczne wakacje 2013”. „Szlakiem historii” – to wycieczka śladami działań wojennych w Gorlicach. Wszystkie wycieczki spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Odbyły się także wyjazdy do kina 3 D w Nowym Sączu. Świetlice wspólnie zorganizowały wiele przedsięwzięć, w celu zintegrowania się dzieci pochodzących z różnych osiedli miasta Gorlice (międzyświetlicowe rozgrywki w tenisa stołowego , piesze rajdy, wyjazdy na basen do Wapiennego i do kina w Nowym Sączu). Liczny udział dzieci  w zajęciach i uśmiech na  ich twarzach świadczyły o tym, że zajęcia się podobały.

GCK wraz ze świetlicami serdecznie zaprasza na zajęcia i imprezy organizowane w sierpniu w ramach „Gorlickiego Lata  2013”

 

XV Jubileuszowe Międzynarodowe Prezentacje Muzyczne "AMBIENT"

 

 

 

 

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncerty w ramach

XV Jubileuszowych Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych "AMBIENT"

organizowanych w dniach 12 i 13 lipca br.

To jedna z najlepszych imprez muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Europie.

Na przestrzeni 15 lat na scenie Gorlickiego Centrum Kultury prezentowali się muzycy

z Belgii, Ukrainy, Słowacji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Japonii, Niemiec, Czech oraz z Polski.

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

 

12.07.2013r.

godz: 18.00 DIGITALSIMPLYWORLD - Pl
godz: 19.30 1605 munro - DE
godz: 21.00 NEURONIUM - SP

13.07.2013r.

godz: 17.30 AQUAVOICE - PL
godz: 19.00 RAPOON
godz: 20.30 MANUEL GÖTTSCHING - DE

Bilety na jeden dzień festivalu 30 zł. Karnet na dwa dni 50 zł. Rezerwacje tel. +48 18 3535695

 

 

BOGATY W IMPREZY CZERWIEC W GORLICKIM CENTRUM KULTURY

W ostatnim miesiącu roku szkolnego w GCK odbyło się wiele imprez i występów amatorskich zespołów artystycznych działających przy placówce.

- 1 i 2 czerwca br. zespół „Pogórzanie Bis” uczestniczył w Festiwalu Folklorystycznym Toplanskiej Doliny w Giraltovcach (Słowacja)

- 2 czerwca Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” brał udział w VII Regionalnym Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego GACOK w Gaci k. Przeworska

- 5 czerwca br. zespoły taneczne „Wesołe Nutki” i „Kolorowe Nutki” wystąpiły na pikniku z okazji Dnia Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku

-8 czerwca br. zespoły taneczne „Wesołe Nutki”, „Kolorowe Nutki”, „Nutki”, „Pierwszaki”, „Fen”, „Rytm”, „Axel”, „Piąteczki”, „Swing” wystąpiły na pikniku rodzinnym organizowanym przez Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach

-9 czerwca br. zespoły taneczne „Kolorowe Nutki” i „Swing” oraz grupa teatralna „Ergo” swoimi występami uświetniły piknik rodzinny organizowany przez Szkołę Podstawową w Osobnicy

- 9 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka w sali teatralnej GCK odbyły się występy grup teatralnych i tanecznych z GCK – bajkę „Czerwony Kapturek” zaprezentowała grupa teatralna „Teatro Baj”, bajkę „Jak książę przystojniak został ekologiem” Młodzieżowa Grupa Teatralna „Proscenium”, bajkę „Królewna Śnieżka” Młodzieżowa Grupa Teatralna „Wiolonczela” a tańce zaprezentował dziecięcy zespół taneczny „Fasolki”

- 10 czerwca br. grupy teatralne „Pierwszaki” z bajką pt:”Zajączek” oraz „Raczki Nieboraczki” z bajką pt:”Jodełka” wystąpiły dla dzieci z MZS nr 4 oraz dla przedszkolaków „Wesołe Skrzaty” z Sokoła

-13 czerwca br. zespół taneczny „Rytm” wystąpił w MZS nr 5 dla laureatów konkursów przedmiotowych

-13 czerwca br. grupa teatralna „Pierwszaki” z bajką pt: „Zajączek” wystąpiła na Dniu Rodziny” w MZS nr 4

- 17 czerwca br. dziecięcy zespół taneczny Fasolki” swoim występem uświetnił Dzień Rodziny organizowany przez MZS nr 3 w Gorlicach

-18 czerwca br. dziecięcy zespół taneczny „Fasolki” swoim występem uświetnił podsumowanie projektu „ Po wiedzę i umiejętności bez barier”

-20 czerwca br. grupa „Teatralne Kapturki” z bajką „Przygody Czerwonego Kapturka” wystąpiła dla dzieci z MZS nr 4 w Gorlicach

- 22 czerwca br. grupa teatralna „Ergo” ze spektaklem „Fire Show” wystąpiła na pikniku w Wapiennem

- 23 czerwca br. „Teatralnie i tanecznie powitano wakacje w GCK”. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne „Uśmiech” i „Fasolki” oraz grupy teatralne: „Teatro Baj” z bajką „Czerwony Kapturek” i „Kantyczki” z bajką „Baśń o Kapciuszku”

- 24 czerwca br. dla przedszkolaków „Wesołe Skrzaty” z Sokoła wystąpiły grupy teatralne z GCK: „Raczki Nieboraczki” z bajką pt:”Jodełka” i „Wyprawa Jacusia i psa Kruczka” , grupa „Teatralne Kapturki” z bajką „Przygody Czerwonego Kapturka”

- 26 czerwca br. w sali teatralnej GCK odbyły się występy grup teatralnych i tanecznych dla dzieci z MZS nr 3 w Gorlicach. Grupa „Teatro Baj” zaprezentowała bajkę pt:”Czerwony Kapturek”, grupa „Wiolonczela” bajkę „Królewna Śnieżka”, grupa „Kantyczki” bajkę „Baśń o Kapciuszku”. Dodatkową atrakcją był występ zespołu tanecznego „Fasolki’

- 27 czerwca br. na zakończenie roku szkolnego klas III w MZS nr 5 zaprezentowały się zespoły taneczne „Wesołe Nutki” i „Kolorowe Nutki”

- 30 czerwca br. Kapela RZT „Pogórzanie” wzięła udział w VI Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” w Chorzelowie.

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na zajęcia i imprezy organizowane w ramach „Akcji Lato 2013” (szczegóły na oddzielnych afiszach)

 

 

 

Kino Letnie W Domu Polsko-Słowackim

 

 

Sukces RZT "Pogórzanie"

Kapela RZT „Pogórzanie” z Gorlickiego Centrum Kultury na folklorystycznym podium.

30 czerwca 2013r. Kapela Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” wzięła udział w VI Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” w Chorzelowie k. Mielca. Celem imprezy było stworzenie możliwości wymiany doświadczeń w pracy z zespołami amatorskimi, prezentacje regionalnej muzyki ludowej i konfrontacje dokonań artystycznych. „Jarmark” miał charakter konkursu. Kapela RZT „Pogórzanie” zaprezentowała melodie i śpiewy z regionu Pogórza i Rzeszowszczyzny zdobywając zaszczytną II nagrodę. To już drugi sukces „Pogórzan” w tym roku. 2 czerwca br. zespół „Pogórzanie” zdobył wyróżnienie na VII Regionalnym Przeglądzie Tańca Ludowego GACOK w Gaci k. Przeworska.

Kapela stanowi integralną część zespołu, towarzyszy „Podgórzanom” w wielu koncertach w kraju i zagranicą. Oprócz wspólnych koncertów z zespołem  posiada własny repertuar, który prezentuje z dużym powodzeniem. Swoimi występami uświetnia ważniejsze wydarzenia w całym regionie Pogórza. Wspólnie z zespołem posiada wiele cennych i prestiżowych nagród. W 2005 roku za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury  „Pogórzanie” zostali uhonorowani nagrodą Ministra Kultury.

 

 

Stanisław Siemaszkiewicz rzeźba, malarstwo, rysunek

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury - Adam Nowak

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča - Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę

 

Stanisław Siemaszkiewicz

rzeźba, malarstwo, rysunek

 

Wernisaż dnia 2 lipca 2013 roku (wtorek), godz. 17.00

Wystawa czynna od 2 lipca do 24 sierpnia 2013 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

 

 

Stanisław Siemaszkiewicz - artysta malarz, rzeźbiarz, urodzony 06.05.1956 roku w Bielsku-Białej. Ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Wiele lat zajmował się działalnością pedagogiczną, nie mogąc jednak pogodzić tego z naturą artysty, którym czuł się od początku, postawił wszystko na jedną kartę i od siedemnastu lat wyłącznie rzeźbi i maluje. Jest samoukiem i cały czas zgłębia tajniki technik plastycznych. Jego ulubione dyscypliny sztuki to malarstwo (olej, szkło, tempera, pastel suchy, tłusty, grafika) i rzeźba. Jest trzykrotnym laureatem I nagrody za rzeźbę w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha w Rybniku w latach 2006, 2007 i 2013 oraz laureatem wyróżnienia za portret olejny w 2010 roku. W ciągu tych wszystkich lat intensywnie poszukiwał swojej własnej drogi, czego odbiciem był nadawany często wystawom tytuł „W drodze”. Zrealizował wiele wystaw indywidualnych m.in. w Katowicach, Zakopanem, Bielsku-Białej, Gorlicach, Łaziskach Górnych, Rybniku. Jednym z jego ulubionych tematów malarskich i rzeźbiarskich jest sztuka sakralna, zwłaszcza drogi krzyżowe, których ma w dorobku bardzo dużo. Jedna wisi w kościele w Katowicach-Piotrowicach, druga pojechała w darze do Tarnopola na Ukrainie. Artysta mieszka w Katowicach, ma żonę i dwoje dzieci.

 

Powitanie Wakacji

Teatralnie i tanecznie powitano lato w Gorlickim Centrum Kultury.

W niedzielę 23 czerwca 2013 r. sala teatralna GCK wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

Stało się to za sprawą   widowni, która licznie przybyła podziwiać prezentacje zespołów artystycznych.

Na scenie  prezentowały się:

Młodzieżowa Grupa Teatralna ”Kantyczki”,

Dziecięcy Zespół Taneczny „Fasolki”,

Dziecięca Grupa Teatralna „Teatro Baj”

oraz Dziecięcy Zespół Taneczny „Uśmiech”.

Zespoły teatralne zaprezentowały bajki pt. „Odlotowe kapcie – baśń o Kapciuszku”

i „Czerwony Kapturek” wyreżyserowane przez panią Barbarę Fugiel i Małgorzatę Banię.

Humorystyczne teksty sztuk i mistrzowska gra młodych adeptów sztuki

wzbudzały żywą reakcję i wybuchy śmiechu publiczności.

Przypieczętowaniem doskonałej zabawy były występy zespołów tanecznych,

które w barwnych strojach w żywiołowy sposób zaprezentowały swoje układy taneczne.

Do występu przygotowała je pani Halina Czeluśniak.

Widownia fantastycznie się bawiła nie szczędząc braw młodym artystom.

Ponieważ termin prezentacji zbiegł się z Dniem Ojca

wszystkim przybyłym do GCK tatusiom odśpiewano gromkie „sto lat”.

 

Gorlice Reggae Fest

 

Akcja LATO 2013

Program Akcji Lato

Lipiec

Sierpień

 

Występy Grup Teatralnych i Tanecznych

 

 

DNI GORLIC 2013

 

 

Regulamin Imprezy

 


 

"Rajd Rowerowy "KAŁUSZ - UNIA EUROPEJSKA - GORLICE""

 

Około 350 kilometrów pokonają uczestnicy rajdu rowerowego łączącego miasta partnerskie – Gorlice i ukraiński Kałusz.


W dniach 15 – 16 czerwca rowerzyści z Kałusza będą gośćmi  Dni Gorlic.

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

 

Obecność pośród nieobecnych


"Nasze przebudzenia, strzępy snów,

nie całkiem jeszcze zatarte poczucie innego wymiaru istnienia,

a już w zasięgu oka – niczym fotografia – jutrzenka widzialnego.

Najtrudniej sfotografować to, czego nie ma. Ale co to znaczy nie ma?

Czy, że czegoś nie ma w sensie fizycznym,

czy też chodzi o to, że owo coś jest niewyrażalne? ..."

 

Finisaż odbył się  12 czerwca o godz. 17.00

relacja z imprezy i wirtualne zwiedzanie wystawy

 

Dzień Dziecka

W niedzielę 9 czerwca 2013 r. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury

w ramach obchodów Dnia Dziecka

odbyły się występy teatralnych i tanecznych grup GCK.

Na scenie zaprezentowały się:

Dziecięca Grupa Teatralna „Teatro Baj”,

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Proscenium”,

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Wiolonczela”

oraz Dziecięcy Zespół Taneczny „Fasolki”.

Licznie zgromadzona widownia obejrzała bajki: „Czerwony Kapturek”,

„Jak książe przystojniak został ekologiem”,

„Królewna Śnieżka” oraz układy taneczne (poleczka i układ disco).

Publiczność wspaniale się bawiła czego dowodem były gromkie brawa,

którymi w trakcie występów młodzi artyści byli wielokrotnie nagradzani.

Na zakończenie wszyscy występujący obdarowani zostali słodkimi upominkami.

 

 

 

Grupy Taneczne i teatralne GCK

 

 
Więcej artykułów…
Szukaj
© 2010 Gorlickie Centrum Kultury
Design by Ufiartist